New York mbulohet nga dëbora/ Kryebashkiaku paralajmëron: Kjo është stuhia më e madhe ndër vite, duhet…

Një stuhi e fuqishme dëbore ka përfshirë pjesën veri-lindore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Moti i keq në Pensilvani ka shkaktuar nje aksident masiv, ku 66 automjete u perplasën me njëri-tjetrin.

Si për pasojë, 2 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë kane mbetur te plagosur.

Edhe në New York gjashtë vetë u lënduan në një aksident rrugor ku u përfshin të paktën 27 automjete.

Kryebashkiaku i New York paralajmëroi se stuhia mund të jetë më e madhja që qyteti ka parë vitet e fundit duke paralajmëruar banorët që tregohen te kujdesshem.

Author: admin