17.5 C
Tirana
Friday, February 23, 2024
Ballina Histori Njerezore

Histori Njerezore

USA/ Fiton pafajësinë pas 38 vitesh burg

Maurice Hastings kaloi më shumë se 38 vjet burg për një vrasje që nuk e kishte kryer është liruar pasi provat e ADN-së treguan...

Muhamet Malo, misionari filantrop

Nga Ilir J Hoxha Vlerësimi që i bënë ky Mision z Malo është i një madhësie që i tejkalon ato mbarkombëtare, por me të njëjtat...

Mbante fëmijët mes minjve dhe buburrecave, merret vendimi për nënën shqiptare

Greqi- Dënohet me 8 vite burg nëna shqiptare që mbante fëmijët mes minjve dhe insekteve. Ndaj saj rënduan akuzat e ekspozimit të të miturve...

Ukrainasit e Durrësit, jo vetëm strehohen, por marrin me qira dhe biznese

Një hotel i menaxhuar nga një ukrainas për ukrainasit në bregdetin shqiptar synon të mirëpresë këtë verë dhe turistë të huaj nga vende të...

“Kam hyrë nga dera, kam dalë nga dritarja”, nëna i rrëfen vajzës dhunën e të birit

Lajmin e vdekjes së të atit Nertila nuk e ka marrë vesh prej nënës së saj, Adivies, por prej të afërmve dhe kjo e...

Pas 54 vitesh, zbulohet e vërteta tronditëse për nënën biologjike të Shegushes

Në rubrikën “Ka Një Mesazh Për Ty” në Tv Klan ka mbërritur momenti i së vërtetës. Pas rezultatit të ADN-së që konfirmoi se Hermondi...

“Fle jashtë, s’kam frikë”/ E ëma lë në mëshirë të fatit 7-vjeçarin, fëmija: “S’punon, ikën nëpër lokale, pi birra e bën qejf”

Në redaksinë e emisionit investigativ “Stop” kanë mbërritur disa video, që tregojnë jetën e një 7-vjeçari i cili është braktisur nga e ëma. Kjo...

Këngëtari i njohur në zi/Humb personin më të dashur

Frontmeni i grupit "Proband" Moni Rama po kalon një ditë të trishtë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online" Moni përmes llogarisë së tij sociale ka njoftuar...

Video/ ‘Jam Tatiana Bajraktari…’ Fjalimi prekës i ukrainases që drejton biznes në Shqipëri

Përshëndetje të gjithëve jam Tatiana Bajraktari”, kështu iu drejtua të ftuarave në aktivitetin e RCC (Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal), udhëhequr nga Majlinda Bregu, një sipërmarrëse që...

MURGESHA SHQIPTARE NË KUFIRIN E POLONISË ME UKRAINËN, TË LUFTËS DHE DASHURISË.

MURGESHA SHQIPTARE NË KUFIRIN E POLONISË ME UKRAINËN, TË LUFTËS DHE DASHURISË. Më tronditi, por më shumë më dha frymë të shenjtë dhe besim te...

“E di ç’të bëj unë ore?”/ Plas sherri mes vëllezërve: Ku është toka ime?

Vullneti ka thirrur në “Shihemi në Gjyq” vëllain e tij, Gëzimin për një çështje pronësie. Familja e tyre ka gëzuar një pjesë toke ku...

Prindërit rrahën nusen shtatzënë, vjehrra: Na ngritën kurth që fëmija mos të vinte në jetë (Video)

Mosmarrëveshjet mes familjes së Klodianës dhe nuses së saj, Xhulianës u përshkallëzuan më tej me shtatzëninë e saj. Pas pretekstit të përdorur nga familjarët...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...