11.5 C
Tirana
Tuesday, February 27, 2024
Ballina Sport

Sport

STADIUMET DHE QYTETET ku do luhen ndeshjet e EURO 2024-Gjermani

EURO 2024 do të mbahet në 10 qytete me 9 stadiume që do të jenë të njëjtët me ata të Botërorit dhe bëhet fjalë...

Stambolli merr Beratin !

Berat Gjimshiti është një nga qendërmbrojtësit më të vlerësuar në Serie A, ndërsa thuajse në çdo sesion të merkatos emri i tij është lakuar...

Renditja/ Ja vlera e “tregut” te futbollisteve ne Superiore

Sipas një vlerësimi të bërë nga “Transfermarkt”, shihet se në 10 lojtarët më të shtrenjtë janë lojtarët e tre ekipeve që u renditen në...

Tragjedi/ Brazil – Bie në humnerë autobusi me tifozë . Ja bilanci…

Shtatë persona humbën jetën kur autobusi me të cilin po udhëtonin u përmbys në një autostradë në shtetin Minas Gerais në Brazil në orët...

Ja arsyet e doreheqjes se Mançinit

Problemet në staf ose paratë nga Arabia 240 milionë dollarë largojnë Mançinin nga Italia Si një rrufë në qiell të hapur dhe në një...

Seria A/ Milani, Juventus dhe Sasuolo, “kampionet” e merkatos

Janë javët e fundit të merkatos dhe atmosfera është e nxehtë edhe në Serie A. Kush janë skuadrat që mes blerjeve të reja dhe...

Trofeu/ Berlusconi “kthehet’ ne shtepi

Edicioni I parë I trofeut që I dedikohet Silvio Berlusconi vendoset nga penalltitë. 90 minutat e kohës së rregullt mes Monzas dhe Milanit përfunduan...

A e dini se ….”17 Nandori”

Ndeshja e fundit me emrin "S.K.Tirana"  ka qenë ajo e zhvilluar në Shkurt 1946 me ekipin sovjetik "Metallac". Ishte një miqësore me rastin e...

Dhuna/UEFA heton Tirana-Besiktas, priten dënime për të dyja skuadrat

Nga gjoba e majme te mbyllja e tribunave për tifozët. Këto jane dënimet që rrezikon Tirana, pas përplasjeve të dhunshme mes tifozëve në ndeshjen...

A e dini se…. Sir Alex Ferguson luajti një ndeshje futbolli për Man United !

Sir Alex Ferguson fitoi 38 tituj në karrierën e tij si menaxher i Manchester United, por ju mund ta mos keni ditur që...

Ja 10 klubet e futbollit me më shumë tifozë në botë

Klubet me më shumë tifozë në botë, qofshin në mënyrë reale apo edhe virtuale, janë nga Evropa. Real Madridi i prin listës së klubeve të...

Ali Sami Frashesi themeluesi i FK Gallatasaraji dhe trajner i pare i perfaqesueses turke

Ali Sami Yen (Ali Sami Frashëri), i biri i Shemseddin Sami Frashërit, njërit prej figurave më të rëndësishme të letërsisë shqipe dhe asaj turke,...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...