11.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
Ballina Lajme

Lajme

Ervis Martinaj del në një telefonatë…! ? Gazetari: Një zhvillim që e ngatërron historinë

Ende mister fati i Ervis Martinaj, ndërkohë që në media vijojnë të dalin lajme apo aludime kontradiktore rreth tij. Së fundi është gazetari Ferdinand...

Itali/ Torta “drogon” festën

Dhjetë persona përfunduan në spitalin e Pinerolo të dielën më 12 mars 2023 pasi hëngrën një tortë me kanabis, një tortë hashash, gjatë një...

Gangsterët që përdhunuan sigurinë e Amerikës dhe pluralizmin në Shqipëri

Nga Andi Bejtja Mega afera tashmë e njohur “McGonigal” nuk mund të shikohet ngushtësisht si një çështje e drejtësisë amerikane apo në rastin më...

KE / “Mielli i insekteve” merr “viston” e përdorimit

Javët e fundit kemi qenë dëshmitarë të një polemike mjaft të veçantë në lidhje me direktivat e fundit të vendosura nga Komisioni Evropian në...

Vjedhja vazhdon/ Ikën edhe 4 milion euro nga taksat për instalacionin

Nga Klodian Tomorri Gazetari i njohur njofton nga fb se Instalacioni te Kryeministria i ka marrë taksapaguesëve 3.7 milion euro “Iken 4 milionë euro” -Kryeministri i...

Ja si mund të bëhet emigrimi në SHBA nëpërmjet biznesit

Avokati amerikan Kieran Both ka shpjeguar sot mënyrën e emigrimit në SHBA nëpërmjet biznesit. Lexuesit tanë na pyesin shpesh nëse mund të fitojnë status të...

Nuk ka qetësi në Turqi, tjetër tërmet me magnitudë 5.7

Një tërmet i ri i fuqishëm ka goditur Turqinë Lindore. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, magnituata ka qenë 5.7 rihter. Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të...

Turqi, shpërthen në flakë porti i Iskenderunit i goditur nga tërmeti

Një zjarr i madh ka shpërthyer që mbrëmë në portin e Iskenderun (Alexandretta), të goditur nga tërmeti, në një qytet bregdetar në Turqinë juglindore...

Gjysma e ‘skllevërve’ që mbërrijnë me gomone në Angli janë shqiptarë

Emigrantët shqiptarë përbënin më shumë se gjysmën e pretenduesve për skllavërim modern në Britani të Madhe, të atyre që kishin shkuar atje me gomone...

Gazeta britanike, DAILY MAIL: Baronët e drogës po investojnë në prona në Shqipëri

Nga Tom Kelly Shqipëria do të shndërrohet në një “parajsë e pastrimit të parave” për bandat e drogës me bazë në Britaninë e Madhe falë...

Ambasadori i Britanisë: Cilido që shkon ilegalisht në Angli do të kthehet

Kam këtu komunikatën e përbashkët që kanë nxjerrë dy kryeministrat tanë dhe është me të vërtetë një komunikatë e fortë. Ambasadori i Britanisë së...

Biseda/ Berisha: Ja ç’më tha prokurori për “Shtëpinë e verdhë”

Nga Opinion.al Ish-Kryeministër Sali Berisha gjatë një interviste në emisionin “Opinion” ka treguar detaje nga takimi me prokurorin Clinc Williamson, i cili hetoi në Shqipëri...
- Advertisment -

Most Read

Freedom House ‘nxin’ Shqipërinë: S’ka mjedis për zgjedhje të lira, qeverisja jofunksionale

Organizata “Freedom House” me seli në Uashington ka publikuar raportin vjetor Ekspertja Karppi thotë se mungesa e transparencës dhe qeverisja jofunksionale vazhdojnë të përbëjnë...

Kolumbia në kërkim të thesarit nga anija e mbytur 316 vjet më parë

Qeveria e Kolumbisë njoftoi misionin për të hequr sendet me “vlerë të pallogaritshme” nga rrënojat legjendare të anijes San Jose që u mbyt në...

Ja përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji me hudhër

Hudhra është një nga përbërësit më të përdorur në kuzhinën shqiptare. Përveç se u jep gatimeve një shije të mrekullueshme, ajo ka dhe vlera...

‘Kush e ka zgjedhur me votë Sorosin që të diktojë politikat dhe ligjet publike?

Nayib Bukele, presidenti i El Salvadorit ka vazhduar sulmet e tij publike ndaj miliarderit majtist George Soros. Sipas Yahoo News, në një aktivitet ai ka...