Posted in Lajme

DITA JONE

Sot është dita ndërkombëtare e gazetarëve të sportit. Si sot në 2 korrik 1924, në Paris të Francës është themeluar Shoqata Ndërkombëtare e Gazetarëve Sportivë…

Continue Reading DITA JONE
Posted in Lajme

Fondacionin ‘Alsar’ në bashkëpunim me TIKA_n vijojnë mbështetjen për familjet e jetimëve.

Në projektin e sotëm Fondacioni ‘Alsar’ dhe TIKA u gjendën pranë familjeve të jetimëve ku për 35 familje në nevojë nga fshatra te ndryshem te…

Continue Reading Fondacionin ‘Alsar’ në bashkëpunim me TIKA_n vijojnë mbështetjen për familjet e jetimëve.
Posted in Aktualitet Lajme

Pernaska: Gratë sipërmarrëse, taksa bashkiake zero për 2 vitet e para

Kandidatja për Kreun e Bashkisë Lalja Pernaska ishte pjesë e një takimi të organizuar nga Rrjetit Barazi në Vendimmarrje, ku shpalosi programin e saj elektoral…

Continue Reading Pernaska: Gratë sipërmarrëse, taksa bashkiake zero për 2 vitet e para
Posted in Aktualitet Lajme

Librazhd/ Kandidati i Partisë Socialiste, Mariglen Disha prezanton programin: Kam shënuar çdo problem dhe çdo hall që keni

Kandidati i Partisë Socialiste për kruetar të Bashkisë Librazhd, Mariglen Disha ka prezantuar programin e tij për këtë bashki,  teksa ka zhvilluar një miting me…

Continue Reading Librazhd/ Kandidati i Partisë Socialiste, Mariglen Disha prezanton programin: Kam shënuar çdo problem dhe çdo hall që keni
Posted in Lajme

Bashkia e Tiranës me 5 kandidatë per kryetar . I regjistruar edhe komunisti Marko Dajti

Në zgjedhjet vendore të 2011, edhe falë votave të komunistit të ndjerë Hysni Milloshi, Lulzim Basha arriti të mposhtë Edi Ramën. 12 vjet më pas,…

Continue Reading Bashkia e Tiranës me 5 kandidatë per kryetar . I regjistruar edhe komunisti Marko Dajti
Posted in Lajme

Ervis Martinaj del në një telefonatë…! ? Gazetari: Një zhvillim që e ngatërron historinë

Ende mister fati i Ervis Martinaj, ndërkohë që në media vijojnë të dalin lajme apo aludime kontradiktore rreth tij. Së fundi është gazetari Ferdinand Dervishi…

Continue Reading Ervis Martinaj del në një telefonatë…! ? Gazetari: Një zhvillim që e ngatërron historinë
Posted in Lajme

Itali/ Torta “drogon” festën

Dhjetë persona përfunduan në spitalin e Pinerolo të dielën më 12 mars 2023 pasi hëngrën një tortë me kanabis, një tortë hashash, gjatë një feste…

Continue Reading Itali/ Torta “drogon” festën
Posted in Lajme

Gangsterët që përdhunuan sigurinë e Amerikës dhe pluralizmin në Shqipëri

Nga Andi Bejtja Mega afera tashmë e njohur “McGonigal” nuk mund të shikohet ngushtësisht si një çështje e drejtësisë amerikane apo në rastin më të…

Continue Reading Gangsterët që përdhunuan sigurinë e Amerikës dhe pluralizmin në Shqipëri
Posted in Lajme

KE / “Mielli i insekteve” merr “viston” e përdorimit

Javët e fundit kemi qenë dëshmitarë të një polemike mjaft të veçantë në lidhje me direktivat e fundit të vendosura nga Komisioni Evropian në lidhje…

Continue Reading KE / “Mielli i insekteve” merr “viston” e përdorimit
Posted in Lajme

Vjedhja vazhdon/ Ikën edhe 4 milion euro nga taksat për instalacionin

Nga Klodian Tomorri Gazetari i njohur njofton nga fb se Instalacioni te Kryeministria i ka marrë taksapaguesëve 3.7 milion euro “Iken 4 milionë euro” -Kryeministri…

Continue Reading Vjedhja vazhdon/ Ikën edhe 4 milion euro nga taksat për instalacionin