Shoqja ngushte m’tha “I dashuri yt me ngacmon”, i thash tregomi faktet une ndahem prej tij menje..

Shoqja ngushte m’tha “I dashuri yt me ka nguc”, i thash qomi faktet une ndahna prej tij por… – Prsh te gjithve. Un jam nje vajz 25 vjeqare kam qen e lidhur me nje djal qe e doja shum , un e dija shum mir qe ishte avanturist po me sjellje me rrespekt me beri qe ti besoj se i ka lon ato avantura sepse edhe i kishte 29 vjet mendoja se ishte pjekur .

Kalonim mir me kuptonte shum per qdo gje mete vertet me respektonte . Por nje dit shoqja ime e ngusht me dergon nje sms te gjat, ato momente syve sju besojsha sepse aty kishte shkruar se ai e ka ngacmu at edhe shum femra tjera dhe me tha qe larogu sepse ai esht tradhtar ti sdo jesh e lumtur dhe me tha qe nese ndahem do ta deshmoj me fakte , un i thash dergoj faktet do ndahem , nuk pranoj dhe un nuk i besova, mendova qe po me ka inat dhe qe sesht shoqe siq kam mendu .

Un vazhdoja lidhjen por gjithqka filloj ndryshoj prej dites kur me njoftoj me familje te ti , nuk kishte at afersin qe kishte me par.

Familja ime nuk dinte asgje sepse un isha ne fakulltet dhe ju pata premtu dej te perfundoj nuk do kem askend , edhe me familjen e ti edhe me to e patem planifiku kur perfundoj fakulltetin te fejohemi.

Ai me thoshte qe ta pys per qdo gje dhe nje nat me ftuan shoqet qe te dalim ne nje ndej ,un e pyta por nuk mlejoj tha qe spo dal un as ti . Te nesrmen shoqja qe ma kishte dergu sms e gjat erdhi ne fakulltet me mori me zor duke me then , kom me te tregu diqka shum merendesi edhe filloj tu fol keq per te dashurin tim dhe mi tregoj disa foto qe aj kishte dal naten e kalur me disa femra edhe bash ne at ndej .

U qmenda por nga inati i thash shoqe i ka dhe ti mos u mundo tash prap me na nda , tha oki shikoj kto , ne foto tjera ishte duke dal nga ndeja krah per krah ne nje femer katastrofale dhe ne foton tjeter tu e puth .

Mi tregoj edhe ato faktet qe kishte desht me mi tregu.Un u qova nga aty shum e stresuar dhe e thira te dashurin dhe e pyta per naten e kalur , u arsytejke qe e kan mar me zor shoket dhe kam qen i pit ooo Zot un ika i thash qe me sjemi bashk, esht mundu shum mem kthy po un nuk i besoja mo dhe u binda qe ai nuk i kishte len avanturat. Shoqja ishte ngat meje ne koh kur un isha shum shum keq .

Por e harrova hyra ne pun dhe jam shum mir . Por para 1 muaji ma dergoj nje foto nuk e di se si e kishte gjet nr ne at foto ishe aj me nje vajz qe e njoh un dhe i kishin duart e kapura edhe nga nje unaz . Me tha gabim dhe e beri bllok . I tregova shoqes ajo pom thot se eshte provokim se ajo vajz eshte vajz shum e moralshme dhe e urt ska shanc me mar at djal.

Por tash para nje jave ajo vajza me shkrujti ne fb dhe me tha lere te qet te fejuarin tim . Un sigurusht qe i thash qe un se kom pengu por ai mua , ajo prap te lutem na le te qet o Zot u quditsha dhe i thash at tradhetar e kom lon kaher ju mua mlini tqet , ajo qeshi dhe tha ti je tradhetare gjith famija e ti edhe ai mkan tregu per tadhetin tone .

Un at moment shum u bona keq por shoqja ton kohen me thoshte qe osht provokim thoshte se ku me dit si e ka bind me fol me ty e me bo foto e u qetsoja .

Por mu osht tun ardh inat dhe nuk po di a me shku me fol me ket vajzen a mi thon ati se pse pom me perlyn mua pasi qe edhe dikush mtha qe medemek osht feju , un sjom kunder mu feju po pse mem perly .

Qfar mkishit propozu shoqja me thot qe mos te mirrem me to por mua pom vjen inat shumm , nese keni ndoj mendim faleminderit

Author: admin