Robert Ndrenika del kundër protestës/Edhe unë nuk e dua Ramën, por mos ma prishni më qytetin

Artisti i mirënjohur Robert Ndrenika, ka folur për prot estën që po zhvillohet prej dy ditësh në Tiranë kundër v ra sjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga po lic ia.

Në një prononcim për “News 24” Ndrenika është shprehur se “Ndoshta edhe unë kam arsye të mos e dua Edi Ramën por ana rshinë e UR REJ!!!”

Kujtojmë që prej dy ditësh Tirana është përfshirë nga një valë protestash, ku protestuesit kanë që lluar me gur dhe sende të forta policinë si dhe institucionet.

Ndërkaq blutë janë kund ërpërgjigjur duke shpë rndarë turm ën me gaz lo tsjellë s, spraj, apo ujë me presion.

Dorëheqja e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj duket se nuk ka mjaftuar për qetësimin e situatës, ndërkohë që sot është paralajmëruar një tjetër protestë./shkoder.info

Author: admin