Posted in Kuriozitete

Neser, eklipsi i plotë diellor

Një eklips i plotë diellor do të ndodhë të hënën, më 8 prill 2024, i dukshëm në të gjithë Amerikën e Veriut dhe i quajtur…

Continue Reading Neser, eklipsi i plotë diellor
Posted in Moti

Moti, 7 Prill 2024

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të paraqitet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku moti i kthjellët dhe relativisht i ngrohtë do të dominojë…

Continue Reading Moti, 7 Prill 2024
Posted in Horoskopi

Horoskopi 7 Prill 2024

Dashi Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill Të dielën shërim psikofizik në horizont. Një takim nuk duhet nënvlerësuar. Sa i përket punës, ata…

Continue Reading Horoskopi 7 Prill 2024
Posted in Aktualitet

Andi Bushati: Me paratë e ‘5 D’ janë blerë votat e Veliajt

Analisti Andi Bushati deklaroi sonte se është shumë me bazë pretendimi se Erion Veliaj është i përfshirë drejtpërdrejt në aferën ‘5 D’. Bushati u shpreh…

Continue Reading Andi Bushati: Me paratë e ‘5 D’ janë blerë votat e Veliajt
Posted in Moti

Moti, 05 Prill 2024

Sipas MeteoAlb do të vijojë ndikimi i masave ajrore të ngrohta me origjinë perëndimore duke sjellë në territorin shqiptar, mot të kthjellët dhe temperatura të…

Continue Reading Moti, 05 Prill 2024
Posted in Horoskopi

HOROSKOPI, 05 Prill 2024

Dashi Sot do të zbuloni kënaqësinë e miqësisë së vjetër që e kishit lënë pak mënjanë. Me pak vështirësi do të zgjidhni një problem ekonomik,…

Continue Reading HOROSKOPI, 05 Prill 2024
Posted in Horoskopi

Horoskopi, 4 Prill 2024

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill Të enjten ata që janë të rinj mund të përjetojnë disa aventura të bukura romantike në orët…

Continue Reading Horoskopi, 4 Prill 2024
Posted in Moti

4 Prill 2024- DIELL, temperaturat mbi 20°C.

Sot,  vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike si pasojë e masave ajrore të thata dhe relativisht të…

Continue Reading 4 Prill 2024- DIELL, temperaturat mbi 20°C.
Posted in BOTA

USA/ Shteti i Luizanes kunder OKB-së dhe WEF

Nga Massimo Mazzucco Shteti amerikan i Luizianës dëshiron të shmangë çdo ndërhyrje në të ardhmen e tij nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, nga Kombet e…

Continue Reading USA/ Shteti i Luizanes kunder OKB-së dhe WEF
Posted in HISTORI

5 liderët botërorë që u janë bërë më shumë atentate

Është e jashtëzakonshme, edhe pse rrëqethëse, të bësh kërkime për liderët botërorë që janë përballur me tentativa të shumta për vrasje. Këtu është një përmbledhje…

Continue Reading 5 liderët botërorë që u janë bërë më shumë atentate