10.5 C
Tirana
Tuesday, February 27, 2024
Ballina Moti

Moti

Mot i kthjellët dhe i ngrohtë. Temperaturat shkojnë deri në 20 gradë

Territori shqiptar do të mbetet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku moti i kthjellët dhe i ngrohtë do të dominojë në...

MOTI, 15 Janar 2024 Vranësira të dendura dhe reshje,

Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte kryesisht të paqëndrueshme atmosferike për shkak të masave ajrore të lagështa me...

Moti 11 Janar 2024. Temperatura nën zero gradë me ngrica në zonat malore,

Ditën e sotme, vendi ynë pritet të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme me masa ajrore të ftohta. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti pritet...

Moti nga sot deri ne fund te muajit Janar

Edhe pse jemi në ditët e para të janarit, duket se termometri do të shënojë si temperatura më të ulëta -6 deri në -7...

Qarku i Korçës nen debore. Ja si paraqitet situata e rrugëve

Reshjet e dëborës kanë përfshirë qarkun e Korçës gjatë orëve të mbrëmjes. Për shkak se reshjet kanë qenë me intensitet, reshjet e dëborës...

Moti, 14 Dhjetor 2023. Reshje shiu dhe stuhi të forta ere

Zhvillimi i një sistemi të fuqishëm vranësirash do të diktojë kushtet atmosferike në territorin shqiptar duke bërë që shirat të jenë prezente. Herë pas here...

MOTI, 13 Dhjetor 2023. Perkeqesohet situata meteorologjike

Në bazë të parashikimit për situatën hidrometeorologjike të përkeqësuar përgjatë bregdetit Shqiptar gjatë datës 13.12.2023 duke filluar nga ora 08:30 datë 13.12.2023 ne drejtimin...

Moti, 29 Nentor 2023. Reshje shiu intensive

Ditën e sotme do të kemi mot të paqëndrueshëm me reshje shiu me intensitet mesatar e lokalisht të lartë. Reshjet do të jenë në...

Kthjellët, por ftohtë! Moti, 26 Nëntor 2023

So arashikohet të jetë mot kryesisht të kthjellët, por të ftohtë. Era do të jetë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, e...

Rreshjet e dëborës “pushtojnë” disa akse të rrugeve.

Kane nisur  rreshjet e dëborës në disa qytete të rajonit verior. Rraportohet se në rajonin jugor dhe qëndror të vendit, moti ka qenë i vranët...

Moti, e marte 21 Nentor 2023

Moti parashikohet i paqëndrueshëm në temperatura dhe do kete rreshje të herëpashershme shiu në formë rrebeshesh të shpejta. Reshje mesatare do të ketë në qarqet...

E shtune, 28 Tetor 2023- Vranësira dhe reshje shiu

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të dominohet nga vranësira të dendura dhe rrebeshe shiu afatshkurtër në pjesën më të madhe të tij, ku më...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...