Posted in Moti

MOTI, 14 Qershor 2024. Bien temperaturat

Sipas MeteoAlb, rënia e vlerave barike do të sjellë ulje të temperaturave në të gjithë territorin e Shqipërisë përsa i përket motit; vranësirat dhe reshjet…

Continue Reading MOTI, 14 Qershor 2024. Bien temperaturat
Posted in Moti

Moti, 13 Qershor 2024. Pasditja me rreshje lokale me intesitet te ulet.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e pasdites pritet të jenë deri të dendura. Në jug të vendit…

Continue Reading Moti, 13 Qershor 2024. Pasditja me rreshje lokale me intesitet te ulet.
Posted in Moti

Moti, 12 Qeshor 2024. Temperatura deri në 36°C

Për sot, 12 qershor 2024, vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme . Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe…

Continue Reading Moti, 12 Qeshor 2024. Temperatura deri në 36°C
Posted in Moti

Moti, 9 Qershor 2024. Temperatura të larta

Dita pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme dhe të nxehta. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta…

Continue Reading Moti, 9 Qershor 2024. Temperatura të larta
Posted in Moti

Moti, 7 Qershor 2024. Diell me prani te vogel vranesirash

Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të jenë prezente mbi vendin tonë edhe gjatë ditës së premte. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët…

Continue Reading Moti, 7 Qershor 2024. Diell me prani te vogel vranesirash
Posted in Moti

Moti, 6 Qershor 2024. Diell dhe prani vranesirash

Sot vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të…

Continue Reading Moti, 6 Qershor 2024. Diell dhe prani vranesirash
Posted in Moti

Moti, 4 Qershor 2024. Kthjellet dhe me vranesira te lehta

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të mbizotërohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin ku më të theksuara…

Continue Reading Moti, 4 Qershor 2024. Kthjellet dhe me vranesira te lehta
Posted in Moti

MOTI, 3 Qershor 2024

Orët e paradites vijojnë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe të nxehtë në të gjithë vendin por pas mesditës priten kalim i vranësirave; si…

Continue Reading MOTI, 3 Qershor 2024
Posted in Moti

Moti per neser 31 Maj 2024. Kthjellime dhe vranesira

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim të…

Continue Reading Moti per neser 31 Maj 2024. Kthjellime dhe vranesira
Posted in Moti

Moti/ Vranësira, rrebeshe dhe breshër

Këtë të mërkurë, vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime. Reshjet…

Continue Reading Moti/ Vranësira, rrebeshe dhe breshër