10.5 C
Tirana
Sunday, March 3, 2024
Ballina Turizëm

Turizëm

Ujëvara e Poçestit, bukuria që “vret”

Në këto ditë të ftohta dimri, ujëvara e Poçestit në Parkun Natyror “Korab – Koritnik”, ofron këto pamje të bukura për të gjitha ata...

Mali i Tomorrit hedh “vellon” e dimrit

Bora zbardhi dhe malin e Tomorrit. Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura ka publikuar fotot të malit me majën më të lartë 2416 metra ku...

“ON”- Pogradeci në objektivin e Bardha OLLIT

VJESHTA në P O G R A D E C

Kolonja e “përndjekura” e demokracisë

Kolonja është rreth dhe krahinë në jug-lindje të Shqipërisë. Gjatë etapave historike ajo njeh uljet dhe ngritjet e saj ekonomike. Historia këtë krahinë e...

Misteri i tuneleve ushtarak të Pirogoshit

Në fund të vitit 1962, (fillim viti 1963) nisën punimet për ndërtimin e 13 tuneleve të quajtura ndryshe si Tunelet e Pirogoshit. Shfrytëzimi i...

Çmimet në plazhet e Greqisë: Pse nuk ndodh kjo te ne?

Gazetarja Erjona Rusi, e cila ndodhet prej disa ditësh me pushime në Greqi ka publikuar një status lidhur me çmimet dhe shërbimin në vendin...

Nga Liqenasi aty ku Prespa ndahet mes tre shteteve Shqipërise, Greqisë, dhe Maqedonisë

Kuriozitete nga Liqenasi dhe Prespa Liqenas është një fshat në komunën Pustec në rrethin e Korçës të Shqipërisë. Shteti shqiptar e ndërroi emrin në Liqenas...

Valbona/ Turizëm pa drita…!

Ndryshe nga vitet e tjera Valbona, pika me e njohur e turizmit malor këtë vit po vuan një krizë e shumëfishtë që po vjen...

“ON” në dronin e Avni Ponarit

Udhetim në luginën e Drinit. Perla nga bukuritë e Drinit....

Driloni në “ON”_in e Bardha OLLIT

Perla nga objektivi i Bardhës

Çelja e “Sezonit Turistik”, bashkon jo vetëm prodhimin, por edhe skraparllinjtë

Tashmë çelja e sezonit turistik është një traditë e herëshme në Bashkinë Skrapar. Këtij rituali të përvitëshëm ky institucion i ka kushtuar një vëmendje...
- Advertisment -

Most Read

Freedom House ‘nxin’ Shqipërinë: S’ka mjedis për zgjedhje të lira, qeverisja jofunksionale

Organizata “Freedom House” me seli në Uashington ka publikuar raportin vjetor Ekspertja Karppi thotë se mungesa e transparencës dhe qeverisja jofunksionale vazhdojnë të përbëjnë...

Kolumbia në kërkim të thesarit nga anija e mbytur 316 vjet më parë

Qeveria e Kolumbisë njoftoi misionin për të hequr sendet me “vlerë të pallogaritshme” nga rrënojat legjendare të anijes San Jose që u mbyt në...

Ja përfitimet shëndetësore që vijnë nga uji me hudhër

Hudhra është një nga përbërësit më të përdorur në kuzhinën shqiptare. Përveç se u jep gatimeve një shije të mrekullueshme, ajo ka dhe vlera...

‘Kush e ka zgjedhur me votë Sorosin që të diktojë politikat dhe ligjet publike?

Nayib Bukele, presidenti i El Salvadorit ka vazhduar sulmet e tij publike ndaj miliarderit majtist George Soros. Sipas Yahoo News, në një aktivitet ai ka...