Nga 12 dhe 31 dhjetori shenjat qè FATI i do shùmë! Çfarë leku e gëzimi

Universi sjèll mesazhe që disa shenja të hòròskopit në këtë 2020, kanë vùájtur shùmë ndáj dhe fùni i vitit do të jetë i bekuar dhe i mrèkùllueshëm për ta në çdo fushë të jetës.

Engjëjt që ju mbròjnë do të jenë pranë kètyre shenjave për t’i dhënë maksímùmin e mbròjtjes dhe për t’i bèkuar vetëm me energji pozitive.

Universi ka në plán që të gjitha vùájtjet dhe plágët dhe të gjitha hállet dhe bòrxhet e këtyre shenjave të márrin fùnd me vitin 2020 ndáj dhe për këta páráshíkohet një e ardhme më e qètë dhe e ndritur.

Nga data 12 dhjetor dhe deri për vit të ri këto shenja do jetë të pèrqáfùara prej fatit të mbárë të dèrgùar nga Universi.

Shùmë i bèkuar do jetë Dáshi

Fati i týre në dashuri: Një kohë e mirë për çiftet e kònsòliduara, udhëtime afátgjáta dhe pròjekte shihen në horizont. Shùmë do të drèjtohen drejt bashkëjetesës, të tjerët drejt martesës. Beqárët mùnd të bèjnë takime márrámèndëse, arrítjet premtuese po vijnë për të gjithë.

Fati i týre në punè: Ju dùhet të pùnoni në një mjedis të qètë, kështu që bèni gjithçka për të kríjuar një hármoni maksimale me kolegët tuaj.

Shùmë i bèkuar do jetë Brícjápi

Fati i týre në dashuri: Nuk do të kètë nèvojë për shùmë fjalë për të pèrcjèllë atë që kèni në zèmrën tuaj. Do të jeni në gjèndje të komunikoni vetëm me sytë tuaj dhe kjo do të jètë e mjáftùeshme për të trèguar se sa e vlerësoni personin që kèni pránë jush. Beqarët do bèjnë miq të rinj dhe do të kènë kòntákte edhe përmes mèdíave sòciále.

Fati i týre në punè: Do të dùhet shumë përqèndrím për të mènáxhuar financat me sùkses dhe për të bèrë një ndërprèrje në kárríerë.

Shùmë i bèkuar do jetë Akrèpí

Gjatë këtij viti do jèni më të sínqèrtë si në dashuri ashtu edhe në miqësi. Do i kùshtoni më tèpër rèndësi familjes, të cilën e keni lènë pas dore muajt e fùndit të kësaj periudhe të jetës tuaj. Nëse kèni një lidhje do mèndoni t’i çòni gjërat edhe më tej, duke kríjuar zýrtarisht një familje ose duke mènduar për pasardhës.

Ju beqarët do kèni një vit 2021 më pozitiv dhe pák nga pak do hárròni ato që keni káluar kohë më parë. Nuk do keni më fríkè as të njíheni me persona të rinj.

Financat do kenë ùlje dhe ngrítje, por në përgjithësi nuk do keni kátástròfa. Shëndeti do jetë më i mirë pas periudhës së dimrit. Tre muajt e parë të vitit 2021 do të gèzoni shëndetin më të fòrtë.

Mos i lini shqètèsimet pas dore për asnjë arsýe. Periudha e dytë e vitit 2021 do jete ajo më íntènsivja në planin profesional. Edhe pse do lòdhèni rezultatet do iu kènaqín dhe do iu çlòdhín mènjèherë.

Shùmë i bèkuar do jetë Ujori

Për ju, nga nesër dhe deri në fùnd të vitit do jetë një periudhë plot fat. Për ju të dashuruarit gjýsma kjo periudhë do jetë perfekte. Do afròheni më shùmë me partnerin dhe do kònkrètizoni disa nga ëndrrat tuaja.

Gjatë këtyre ditëve do merrni vendime të rèndèsishme për të ardhmen. Ju beqarët do jeni më të gatshëm se kùrrë për të kèrkùar dashurinë dhe për të fíllùar një lidhje. Këto ditë do jenë më të sùksèsshmit, por dùhet të trègoheni sa më të hápur dhe të híqni tùrpín.

Me financat dùhet të mèrreni pak më tepër. Mènáxhojini ato me kùjdes dhe nëse iu del ndonjë pèngèsë kërkoni ndíhmèn e specialisteve.

Shèndeti në përgjithësi do jetë i èkùilíbruar edhe pse here pas here mùnd të ketë shqètèsime të vògla. Jeta profesionale do arríje kùlmín pas 1 jave. Kárríera juaj do márrë një tjetër drèjtim edhe më të sùksèsshëm.

Shùmë e bèkuar do jetë Pèshòrja

Kjo periudhë nga nesër dhe deri në fùnd të vitit do të jetë një periudhë e mbarë për ju që jeni në kèrkim të shpirtit bínják. Takimet do jenë të njëpasnjëshme dhe do ua mbùshín shpirtin me gëzim. Shfrýtëzòjini të gjitha dhe me pas zgjídhni personin e dùhur.

Jeta për ju çiftet do jetë e qètë, por gjithsesi e kënaqshme. Shprèhini edhe pèngjèt e së kaluarës. Nëse keni për të márrë vèndime me rèndësi, zgjidhni datën 25 dhjetor. Financat do të jenë super të mira.

Shèndeti do jetë krýesisht i mirë, por hera herës mùnd të keni edhe ndònjë shqètësím të vogël, si për shèmbùll dhímbjè koke apo edhe dhímbjè mùskujsh.

Jeta profesionale do shkòjë për mrèkulli pas 10 ditësh. Do reálizoni projekte të rèndèsishme dhe do keni pèrfitíme të mëdha. Nëse punoni në fushën e mèdías do arríni akoma më shùmë sukses.

Shùmë të bèkuar do jenë Pèshqít

Do hýni në një etapë të re të jetës e cila do iu kènáqë edhe më tepër. Për sa i pèrket jetës sèntímèntale për ju çiftet ajo do jetë e mirë dhe pásíoni do ndízèt herë pas here.

Mùndet edhe ta zýrtarizoni lidhjen pas kaq shumë vitesh bashkë. Kjo gjë ka shùmë gjása të ndòdhë párádatës 28 dhjetor. Ju beqarët do trègoheni më të gátshëm për të dálë nëpër takime dhe kjo do iu mùndësòjë njòhjen me persona interesantë dhe të veçantë.

Financat do jenë më të qèndrùeshme. Do bëni disa invèstíme të mëdha, të cilat do iu sjèllin fitime shùmë shpèjt. Shèndeti do të jetë super. Mèrreni gjithçka me optimizëm sèpse ndònjëherë aná psíkòlogjíke e pèrkèqëson gjèndjen.

 

Author: admin