Moti për ditën e shtunë, 19 dhjetor 2020

Moti parashikohet me vranësira mesatare të cilat gradualisht vijnë në dendësim. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në orët e pasdites të cilat do të prekin bregdetin Jugperëndimor. Më pas reshjet e shiut shtrihen përgjatë vijës bregdetare dhe në pjesën qendrore.

Era do të fryjë nga kuadrati i Jugut-Juglindjes me shpejtësi mesatare deri në 10 m/sek, përgjatë vijës bregdetare erë me rrahje dhe intensive deri ne 25-30 m/sek./Tring.al

Author: admin