Moti për ditën e premte, 25 dhjetor 2020

Moti do të nisë fillimisht me vranësira deri në mesditë dhe më pas kthjellime në zonat bregdetare e të ulëta.

Përgjatë maleve do të ketë reshje të dobëta bore në orët e paradites dhe reshje shiu të dobëta në pjesën qendër jugore.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Juglindje 1-7m /sek e përgjatë vijës bregdetare të detit Jon erë deri në 15 m/sek, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 3-4 ballë./Tring.al

Author: admin