Moti për ditën e dielë, 27 dhjetor 2020

Moti parashikohet me kthjellime e vranësira deri të dendura përgjatë maleve.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-lindje e cila gradualisht do të fitojë intensitet
deri 15 m/sek, përgjatë bregdetit dhe në alpe, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 3 deri 4 ballë, kryesisht në mbrëmje./Tring.al

Author: admin