Mesazhi i mjekut italian na qetësoi të gjithëve: Kjo është e vërteta, tregojani edhe miqëve tuaj

Një mjek i njohur italian jep mesazhe shprese pasi tani po vjen dhe vaksina dhe se virusit po i bie fuqia.

Ai ka thene se:“Ne duhet të jemi të sigurt, siç kam qenë që nga fillimi. Koronavirusi është më shumë si grip i rëndë dhe jo ashu siç ju e bëni”, tha Matteo Basseti pasi lajmet fryen nga mediat.

Por ju duhet te jeni te kujdesshem dhe shpresojm qe 2021 te na sjell paqe.

Prej disa ditësh, ai përsërit që njerëzit të qëndrojnë ne shtepi dhe të kenë një mendje të qetë pasi do ishte mire qe te ruajm veten dhe familjen tone.

Ai shprehet:“Unë jam pranë familjeve të atyre që u shuan nga jeta, por më lejoni të them që në Itali nuk ka asnjë person që është shuar nga koronavirusi. Kur njëri hyn në spital nga sulmi në zemër dhe shuhet nga koronavirusi, në fakt ai nuk është shuar nga koronavirusi por nga sulmi në zemër.

Nëse një njeri gjendet pa shenja jete në shtëpi, ashtu siç ndodhi në zonën e Lombardisë, kush e di që u shua nga koronavirusi? Për ta thënë qartë, askush nuk është shuar në Itali nga koronavirusi. Është një formë e rëndë virale, por ka ndikim më të madh se Sarsi”, u shpreh mjeku infektolog.

Nëse një njeri gjendet pa shenja jete në shtëpi, ashtu siç ndodhi në zonën e Lombardisë, kush e di që u shua nga koronavirusi? Për ta thënë qartë, askush nuk është shuar në Itali nga koronavirusi. Është një formë e rëndë virale, por ka ndikim më të madh se Sarsi”, u shpreh mjeku infektolog.

Edhe për të moshuarit, Matteo bën thirrje që të qëndrojnë të qetë dhe nuk është e nevojshme që të vishen maska.

Ashtu siç informon OBSH-ja, mjeku thekson se larja e duarve është shumë e rëndësishme dhe mbajtja e maskes ndaj qendroni te kujdesshem dhe shpresojme qe te behet me mire./shkoder.info

Author: admin