Eni Vasili ‘vë me shpatulla pas muri’ Agron Gjekmarkajn, analisti bën reagimin që nuk pritej

185

Protesta për ekze kuti min e Klodian Rashës përfundoi pas përleshjes së demonstruesve me policinë, para Ministrisë së Brendshme dhe Kryeministrisë e më pas në sheshin Skënderbej.

Për analistin Agron Gjekmarkaj, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj duhet të japë dorëheqjen.

Lidhur me këtë deklaratë në emisionin Open ka ndërhyrë edhe moderatorja Eni Vasili, e pyeti se përse Basha duhet të bëhet kryeministër kur në kohën që ai ka qenë ministër i Brendshëm u ekze kutu an në Bulevard 4 persona.

Analisti i vënë në siklet tha se Vasili nuik duhet t’ja bënte atë pyetje, por pas insistimit të saj, ai deklaroi se edhe Basha duhet të jepte dorëheqjen në atë kohë./shkoder.info