17.5 C
Tirana
Friday, February 23, 2024
Ballina POLITIKË

POLITIKË

Kreu i PAA, Duka: Jemi për një bashkim opozitar në zgjedhjet lokale

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka është shprehur se është pro një bashkimi opozitar në zgjedhjet lokale. Në një prononcim të dhënë së fundmi,...

Eksperti i çështjeve të rajonit, Bugajski: Nuk e mbështes nismën “Ballkani i Hapur”

Eksperti i çështjeve të rajonit, Janusz Bugajski, i ftuar në një intervistë me Merita Haklajn në "A2CNN", shprehu kritika ndaj "Ballkanit të Hapur". Eksperti është...

BALLKANI I ÇARË / Nga Artan Hoxha

1 shtator 2022, nisi zbatimi i marrëveshjes për dokumentet identifikuese mes Kosovës dhe Serbisë ndërsa po formësohen kushtet edhe për atë të targave të...

ZEF GJONI: “Turp, ndeshje e manipuluar, sporti s’duhet të lidhet me politikën.”

“Ishte një ndeshje e manipuluar, sepse gjithçka u përfshi në rrymat politike. Nëse më parë kishte “X” persona që e mbështesnin, po mos ta...

‘THE GUARDIAN’: Kullat në Tiranë, skema të pastrimit të parave nga krimi i organizuar!

Nga Petrit Vasili Politikani i Partisë së Lirisë ka hyrë në thelb të artikullit të gazetës britanike The Guardian, që ka bërë një analizë...

Meta akuza Ramës: “Betonizoi Tiranën”, Tirana do marrë hak shumë shpejt

Në takimin me strukturat dhe përfaqësuesit e për Tiranën, Meta akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka qenë nismëtari i betonizimit të kryeqytetit duke e...

Fytyrat e shtetit / Nga Beti Njuma

Shteti ynë ka shumë fytyra, por kēto më poshtë janë dy më të ndyrat që na shfaqen rëndom çdo ditë. Njëra është e policisë,...

Sa pengon veto bullgare, përpara 9 kushteve të Bundestagut…?

Në debatin e Bundestagut gjerman për Ballkanin Perëndimor, nënkryetari i partisë më të madhe opozitare gjermane, CDU/CSU, Johann David Wadephul foli në emër të...

Ilir Aliaj/ Vetoja bullgare pretekst, ne nuk plotësojmë kushtet për në BE

Më 23 qershor pritet të ketë një samit të BE që do të diskutojë për disa çështje mes tyre dhe për zgjerimin e vendeve...

USA/ BLINKEN:Kontributi i Ish-Presidentit Nishani, trashëgimi E qëndrueshme…

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Bujar Nishani. Në një postim në Twitter, Blinken shkruan se ndan...

Pronat e çamëve/ Dendias: Çështje inekzistente, do keni pasoja nëse…

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ndodhet në Tiranë ku ka mbajtur edhe një konferencë për shtyp në krah të ministres Olta Xhaçka. Dendias tha...

PRESIDENTI i ri, ende pa një emër

Kur mungojnë edhe pak orë nga afati I fundit I raundit të parë për  votimin e Presidentin të Republikës ende nuk ka një emër....
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...