E keni provuar te zhysni duart ne uthull molle dy here ne jave? Ja arsyeja perse kjo grua e ben kete

Kjo është një histori e vërtetë e një gruaje që vuante nga dhi. mbje të tme. rrshme artrirti dhe ajo u përpoq të bënte çdo gjë për të lehtësuar dhim. bjen e saj të madhe.

Ajo tha se u përpoq t’i shëronte dhim. bjet e duarve për disa vite, me medi.kamente të ndryshme, por pa asnjë sukses.Kështu, ajo u përpoq të gjente shpëtim tek zgjidhjet alternative me përbërës natyralë.

Ajo provoi të zhyste duart e saj në uthull dy herë në javë, pasi u konsultua me mjekun e saj, i cili i sugjeroi të bënte shumë kujdes. Ajo e ka përdorur këtë trajtim për gati 3 muaj dhe tani ndjehet shumë më mirë.

Përbërësit:

1 filxhan uthull

6 gota ujë

Mjaltë

Përgatitja:

Shtojini përbërësit në një enë dhe përziejini mirë që të kombinohen me njëri-tjetrin.Në muajin e parë e përdoreni uthullën e mollës tri herë në javë, dhe më pas dy herë në javë.

Pas kësaj, nuk do të ndjeni më dhimbje të duarve të shkaktuara nga artriti.

Shënim:

Nëse ju keni dhi. mbje në qafë ose në pjesë të tjera të trupit, vendosni fasha të zhytura në këtë përzierje në zonën ku ndjeni dhi. mbje.

Author: admin