Covid-19/ Franca regjistron 5.797 raste të reja dhe 351 viktima

Në 24 orët e fundit, Franca ka regjistruar 5.797 raste të reja dhe 351 viktima me COVID-19.

Numri i përgjithshëm i infeksioneve me virusin që nga fillimi i epidemisë është 2.479.151 dhe janë regjistruar gjithsej 60.900 vdekje, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, raporton Reuters.

Author: admin