17.5 C
Tirana
Friday, February 23, 2024
Ballina Uncategorized Përtej Politikës

Përtej Politikës

Fytyrat e shtetit / Nga Beti Njuma

Shteti ynë ka shumë fytyra, por kēto më poshtë janë dy më të ndyrat që na shfaqen rëndom çdo ditë. Njëra është e policisë,...

‘Shantazh mafioz! Autoritetit i Dosjeve dhunoi ligjin me regji të Ramës’

Nga Petrit Vasili Shantazhues, vegël politike qorre e Edi Ramës, shkelës e shpërdorues i ligjit dhe detyrës, kjo është fytyra e Autoritetit të Dosjeve. Autoriteti i...

Aktori Gent Zenelaj: Shqiptarët i ka dënuar zoti me administratën më të tmerrshme, habitem me durimin që ka ky popull

Aktori Gent Zenelaj në një intervistë për News24 ka zbuluar detaje nga puna e tij prej vitesh krah Saimir Kodrës. Aktori gjithashtu ka ndarë...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...