10.5 C
Tirana
Tuesday, February 27, 2024
Ballina BBV Përtej Politikës

Përtej Politikës

Po ata të çmimit të dytë, çfarë hanë…?

  Kjo batutë shkodrane ka lindur më 6 prill 1987 sapo u njoftua se një program i OKB-së (FAO- Programi Botëror i Ushqimit) i kishte...

Kryemadhi: Dje u pranua evazioni fiskal i 500 kompanive, pse s’janë audituar…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi doli edhe sot në një konferencë për shtyp, ku foli edhe një herë për inceneratorët dhe evazionin fiskal që...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...