Thirrja për Çuçin: Largohu sa je në kohë, policia s’ta var

Nga Petrit Vasili

Çuçi largohu sa je ne kohe, per te mos u qelbur fare nga policia, qe s’ta var!

L

Policia ndalon dhunshem ne mes te Tiranes kater anetare te Aleances per Mbrojtjen e Teatrit, qytetare te shkelqyer dhe misionare te vertete te se mirës.

Policia dhunon serish ne Bulqize dhe serish mashtron e mohon dhunen.

Çuçi jep doreheqjen dhe largohu menjehere sepse policia, qe ke nen drejtimin tend politik eshte misherim i gangsterizmit antiligj dhe armiqesise e dhunes kunder qytetareve.

Çuçi ty s’ta var njeri dhe ti je vartes qesharak i Ardi Veliut, ndaj ik sa je ne kohe dhe shpeto ç’te mundesh nga fytyra jote.

Largohu sa je ne kohe Çuçi se kohen e Ramiz Alise dhe te sigurimit te fund viteve 90′ nuk e kthen dot me kurre jo nje rrangalle si Edi Rama, por askush mbi dhe.

Kur qytetaret, qe ju ka ardhur ne maje te hundes me keta horra, reagojne dhe protestojne kunder vrasjeve dhe dhunes se pergjakshme policore, rilindja qahet, qurrepset dhe vajton me hipokrizine e nje prostitute politike per nje peme plastike kineze apo gervishtjen e nje polici.

Banditet antiligj te Ministrise se Brendeshme dhe te Policise do te pergjigjen deri ne nje.

Shpresa se poturet dhe panolinot e Edi Rames do ti shpetojne eshte e kote, sepse perkundrazi do ti zhyse akoma me keq, do te rrojme e do ti shikojme….!

Author: admin