Shqiptarja ne Hall: U martova se burri me mban babain me lekè, por ne Itali me ka hyre vetja ne qef, dua divòrcin, ja si me therrasin ne rruge …!

Jam nje zonje 36 vjec nga nje fshat i vogel i shqiperise qe nuk po ja permend emrin per arsye privatesie. Para se te martohesha jetonim ne kushte shume te veshtira ekonomike vetem me 11 000 lek pension te babait.

Para 3 vitesh u martova me nje burre qe tani eshte 44 vjet. Ai eshte teper puntor dhe i shkathet dhe na ndihmoi ngq gjendja ekonomike e i jepte babait 200 apo 300 euro cdo muaj.

Meqenese dinte mire italishten vendosi te shkonim si cift ne itali per pune.

Ai nisi pune ne ndertim dhe merr shume diku tek 1500 euro ne muaj ndersa une nuk di gjuhe mire dhe skam shkolle dhe e vetmja pune qe ishte e mundue ishte pastrimi por burrit i vinte keq se lodhesha dhe kisha vu ajtur ne jete dhe vendosi qe mos punoja pastrim derisa te gjenim nje pune me te mire e te mesoj tamam gjuhen,vendosi ai te punonte 11-12 ore ne dite.

Une njoha nje vajze rumune dhe bashke me te vendosem re regjistrohem ne xhim per te mbajtur trupin ne forme.

Ketu cdo gje ndryshoi pasi pashe qe kisha shum vlera si femer dhe u binda qe jam teper e bukur fizikisht,ndoshta dhe me teper nga sa meriton burti im pasi ai ka rene disi per shkak te punes se lodhshme.

Ja u kam hequr mendjen komplet italianeve saqe te gjithe sapo hyj me thone Cao bella,cao,cao e me shikojne hapin syte. Nuk eshte vetem 1 por jane disa.

Muajin e fundit kam vendosur te kerkoj divorc ndaj bashkeshortit pasi vemendja e cunave me beri te kuptoj qe kam vlera shume. Si duhet te veproj do doja nje mendim. Anonim te lutem se ende skam marre vendim perfundimtar.”

Author: admin