Sërish numër i lartë infeksionesh/ Italia konfirmon 553 viktima nga Covid-19

Në 24 orët e fundit, Italia raportoi 14.500 raste të reja dhe 553 viktima si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Lajmi i mirë që vjen nga vendi fqinj, i cili konsiderohet si ndër të parët që u godit më rëndë nga pandemia është se vijon të ulet numri i pacientëve të shtruar në terapitë intensive dhe repartet e tjera të spitaleve.

Nga informacionet, rajoni me më shumë raste ditore vijon të jetë ai i Venetos.

Author: admin