Roza Lati shpërthen ndaj ”Top Channel”: A nuk është ligji i barabartë për të gjithë, Megi Pojani fërkohet po ia luan fenë?!

Moderatorja, Roza Lati, është shprehur e revo ltuar ndaj qeverisë pasi sipas asaj Ligji nuk zbatohet i barabartë për të gjithë emisionet që jepen në televizionet kombëtare.

Me anë të një postimi në rrjetin social Instagram ajo ka postuar videon e koleges së saj, Megi Pojani dhe shprehet se drejtuesit e emisioneve të tjera po i ‘luajnë fenë duke u prekur’.

“Ca po ndodh keshtu????? A S’ESHTE LIGJI I BARABARTE PER TE GJITHE???? Jemi ne kohe pandemie dhe jemi nen presion qe de nohemi me gj obe nese afrohemi fizikisht ne studio, ne ekran, nderkohe po shoh rubrika – dhe emisione te tjera ne televizione te tjera qe po i lujn fenë duke qene ngjit e ngjit, e duke u preke e ferkuar…..

CA DREQIN ESHTE KY MUHABET?????? A s’eshte ligji i barabarte per te gjithe, PO PYES EDHE NJEHERE????!!!!!”, ka shkruar Roza në videon e publikuar në llogarinë e saj ku duket se ka shkëputur një pjesë të performancës së Megi Pojanit me balerinët e ‘Top Channel’./shkoder.info

 

Author: admin