Pamje mahnitëse/ Pas 800 vitesh qindra meteorë do të ndriçojnë qiellin

Qindra meteorë do të “pushtojnë” qiellin këtë javë para se Saturni dhe Jupiteri të bashkohen më 21 dhjetor, duke krijuar “yllin e parë të Krishtlindjeve” për herë të parë pas 800 vitesh. Ngjarjet kozmike do të mund të shihen nga 14 deri më 21 dhjetor, në një javë magjepsëse.

“Ylli i Krishtlindjeve” është një fenomen shumë i rrallë dhe astrologët thonë se nuk do të shihet më për të paktën 60 vite duke e bërë këtë një ngjarje që shihet një herë në jetë./korrieri.al

Author: admin