Nese e doni te dashurin tuaj atehere mos i beni asnjehere kete 7 gjera te gabuara

Grate mendojne se burrat u detyrohen dicka gjithmone. Kjo qasje pengon ruajtjen e respektit reciprok dhe besimit. Shume gra e kuptojne kete gje atehere kur eshte shume vone.

Ne kete artikull do te lexoni 7 gabimet qe nuk duhet t’i beni asnjehere:

Nje grua e mençur mbeshtetet tek vetvetja dhe nuk pret qe te tjeret te kujdesen per te

Gruaja ndonjehere nis te bjere ne zakonin qe burri ta ushqeje, veshe dhe defreje ate kur fillon te dal me te. Nje burre pervec femijeve te tij nuk eshte i detyruar te kujdeset per askend. Ai seshte i detyruar por mund te zgjedhe me deshiren e tij qe te kujdeset per gruan.

2. Ajo nuk i kerkon nje burri qe te heqe dore nga gjerat qe do

Asnjehere mos i kerko burrit qe per te kaluar me shume kohe me ju ai te heqe dore nga puna apo hobi i tij. Jeta e tij perbehet nga nje shumesi elementes me te vegjel dhe nje grua inteligjente e di qe kjo do ta beje ate te palumtur.

3. Ajo nuk i kerkon kurre qe te braktise miqte dhe te afermit

Kur nje grua nuk duron dot miqte dhe te afermit e tij, ai nuk eshte i detyruar te heqe dore prej tij. Nuk eshte zgjedhja jote edhe nese duket sikur ata ndikojne keq tek ai. Lidhja e tij me te afermit nuk eshte me pak e rendesishme per te sesa lidhja e gruas me te sajet. Ai e vlereson thellesisht miqesine qe ka ndertuar nder vite.

4. Ajo nuk i kerkon atij qe te ndaje interesat e saj

Nuk duhet te kembengulesh nese ai urren te kerceje por ti enderron qe te valezosh me te. Imagjino nese ai do te detyronte qe ti te beje dicka qe e ur rej.Nuk tregon mungese dashurie apo respekti reciprok nese disa nga interesat tuaja nuk mund t’i ndani.

5. Ajo nuk e detyron qe te behet tjeter njeri

Nje grua nuk i kerkon partnerit qe te ndryshoje nese e njeh vleren e e vertete te nje marredhenie. Ai do te ndryshoje vetem nese do vete! Nje burre gjithmone vlereson nje grua e cila e frymezon dhe e pranon ashtu si eshte pa u imponuar.

6. Ajo nuk i kerkon te inj oroje grate e tjera

Burrat nuk mund te mos i vene re grate e bukura dhe eshte koha qe ta shihni te verteten ne sy.Po ashtu edhe veshtrimi i nje gruaje terhiqet nga njerez te tjere terheqes me te cilet nuk eshte ne lidhje. Pranoje qetesisht kete fakt sepse nuk mund ta shmangesh asnjehere.

7. Ajo ka besim tek ai

Nje grua nuk kerkon kurre qe te shohe telefonin e tij apo te perpiqet te futet ne emailin e tij kur lidhja mes saj dhe partnerit bazohet mbi besimin.

Kerkoni gjithmone kompromis dhe mbani mend se te dy palet ndonjehere duhet te bejne leshime qe ne marrdhenien tuaj te mbizoteroj paqja dhe harmonia. Ne lidhjen mes dy individeve te pjekur jane te redesishme respekti, ngrohtesia dhe durimi.

Author: admin