Moti për ditën e mërkurë, 23 dhjetor 2020

Moti parashikohet me vranësira të dendura.

Reshjet shiut do të jenë prezente që në orët e para të dites me intensitet të ulët dhe
mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike. Era do të tfryjë me drejtim Jugperëndim – Verierëndim me shpejtësi mesatare deri në 8 m/sek, përgjate vijës bregdetare erë me rrahje dhe intensive deri në 25-3 0m/sek. Valëzimi në dete i forcës 4-6 ballë./Tring.al

Author: admin