Moti për ditën e mërkurë, 16 dhjetor 2020

Kontinenti Europian është përfshirë nga aktiviteti masave ajrore të ftohta të cilat do të ifluncojnë mot me rreshje dhe temperatura të ulëta në territorin e Shqipërisë.

Në vendin tonë do të rikthehen rreshjet e shiu tme intesitet kryesor në Veripërendim dhe rreshje bore në Verilindje dhe Juglindje deri në lartësitë 600 -700 metra në nivelin e detit. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur./Tring.al

Author: admin