Moti për ditën e enjte, 24 dhjetor 2020

Moti parashikohet të jetë me vranësira e më tepër kthjellime në zonat bregdetare e të ulëta.

Përgjatë maleve parashikohet të ketë reshje të dobëta bore në orët e paradites.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-veri e lehtë e përgjatë bregdetit me rrahje dhe intensive, duke u pasuar nga një valëzim në det i forcës 4-5 ballë./Tring.al

Author: admin