Moti për ditën e enjte, 10 dhjetor 2020

Ballkani po ndikohet nga afrimi gradual i masave ajrore të ftohta veriore të cilat do të sjellin rënie të temperatura në territorin e Shqipërisë.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Veriperendim (NW) me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 m lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie ./Tring.al

Author: admin