Moti për ditën e dielë, 13 dhjetor 2020

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga aktiviteti i qëndrës me presion të ulët atmosferik i pozicionur në detin Mesdhe i cili do të sjellë rreshje shiu në territorin e Shqipërisë.

Moti do të jetë me vranësira mesatare të shoqëruara me rreshje shiu Veri dhe Verilindje . Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë jenë me rritje ./Tring.al

Author: admin