Horoskopi për datën 12 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Perspektivat e reja me të vërtetë ju tërheqin, por a janë praktike? Ju shpesh ngazëlleheni për idetë që frymëzojnë imagjinatën tuaj, por jo gjithmonë e përfundoni atë që filloni. A jeni i sigurt që mund të përballoni angazhimet e reja që po mendoni të merrni përsipër? Apo ky do të jetë një projekt tjetër që nuk do të përfundojë kurrë?

Demi

Nuk ka gjasa që të vazhdoni me planet tuaja origjinale për ditën. Sa herë që filloni diçka, shqetësoheni. Mesazhet me tekst ju mbajnë të zënë, por sapo të kuptoni se sa i vlerëson dikush këshillat tuaja, do të bëni gjithçka që mundeni për t’i dhënë udhëzimet që kërkojnë.

Binjakët

Ju po bëni zgjedhje që të përshtaten me master planin tuaj për të shkuar më pranë një qëllimi të veçantë. Mund të ndjeni një tension që vjen nga dikush që është ziliqar për arritjet tuaja. Ju jeni jashtëzakonisht i talentuar dhe keni punuar shumë për të arritur në këtë pikë. Injorojini komentet e tyre negative.

Gaforrja

Mashtrimi në një partneritet po shkakton konfuzion dhe konfuzioni ju tensionon dhe ju bën nervoz. Nëse po mbani sekret nga dikush për të cilin kujdeseni, mund të jetë koha të tregoni të vërtetën. Ju keni qenë shumë i shqetësuar për atë që njerëzit mund të mendojnë ndërsa ata që ju rrethojnë do të preferonin të ishit të sinqertë me ta.

Luani

Ndjenja e mirë ju mban të sigurt dhe qëndrimi juaj pozitiv do të hapë dyert, personalisht dhe profesionalisht. Prandaj është e rëndësishme që të kujdeseni për veten tuaj. Trajtimi i vetes me diçka të bukur është një mënyrë për të riafirmuar vlerën tuaj. Kalimi i kohës cilësore me një kafshë shtëpiake do të zvogëlojë nivelet e stresit.

Virgjëresha

Masat e reja po ndikojnë edhe në vendin e punës. Ju nuk do të jeni i vetmi që do të mendoni se është e vështirë të adaptoheni me to.

Peshorja

Vëmendja juaj është fiksuar pas një premtimi që nuk keni arritur ta përmbushni. Ju po filloni të pranoni se i bëni premtimet e i harroni. Vendosni një qëllim dhe jini të sigurt që do ta arrini atë. Nëse filloni një projekt të ri, vendosni një afat dhe pastaj përkushtohuni me gjithë zemër në të.

Akrepi

Bëhuni pohues. Mos hezitoni për të ndërmarrë veprime për të arritur një qëllim sfidues. Koha për të vepruar është tani. Ju keni zhvilluar një strategji e cila duhet t’ju mundësojë arritjen e një qëllimi të rëndësishëm. Me qasjen e duhur do të realizoni mendimet dhe idetë tuaja. Diskutimet rreth financave mund të shpeshtohen.

Shigjetari

Keni qenë duke bërë pazar për një artikull specifik dhe më në fund do të gjeni atë që po kërkonit, por jo me çmimin që prisnit. Jini të gatshëm të bëni pazar dhe do ta merrni me një çmim më të ulët. Ju jeni gati të ndërmerrni hapa për të arritur një qëllim që po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm për ju.

Bricjapi

Ju nuk mund të nxitoheni, por duhet të dini se shumë shpejt mund të udhëtoni dhe të takoheni me miqtë. Ke shumë dëshirë të dalësh nga rutina. Pranoni që përparimi do të jetë i ngadaltë, por do vijë.

Ujori

Ju mund të dëshironi që dikush t’ju kushtojë më shumë vëmendje nga sa duhet. Ndihma për të tjerët është një mënyrë e mirë për të ndihmuar veten. Mund të përfshiheni në një projekt komunitar.

Peshqit

Për të arritur suksesin, duhet të ndërtoni një strategji. Nëse nuk keni një plan, do të hutoheni dhe shpërqendroheni dhe kjo mund të çojë në dështim. Vendosni një qëllim dhe vendosni se cilat hapa janë të nevojshëm për t’ju çuar drejt suksesit final. Rezistojini dëshirës për të rënë pre e të menduarit negativ. Bëni një plan dhe qëndrojini besnik.

Author: admin