Horoskopi 7 Prill 2024

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të dielën shërim psikofizik në horizont. Një takim nuk duhet nënvlerësuar. Sa i përket punës, ata që kanë një biznes të ri do të duhet të luftojnë. Jini të zellshëm edhe në gjërat e vogla.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të dielën disa marrëdhënie nuk po funksionojnë dhe kohët e fundit ka pasur disa probleme. Shmangni marrjen e tij ndaj partnerit tuaj. Për sa i përket punës, ka disa çështje që mund të shkaktojnë humor të keq, përpiquni t’i zgjidhni ato.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të dielën këtë fundjavë në fillim të prillit do të bënit më mirë të ulni pritshmëritë tuaja. Sa për punën, problemet për të zgjidhur. Kujdes nga goditjet e ulëta nga një koleg.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Kjo ditë ju pret një e dielë e qetë. Mund të jeni të padurueshëm dhe të hasni polemika, kini kujdes. Ju presin 48 orë nervozizëm. Për sa i përket punës, nuk mungojnë intuitat e mira, përpiquni të zgjidhni çdo problem.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të dielën yje të shkëlqyer. Prisni një fundjavë emocionuese nëse jeni çift. Përsa i përket punës, jeni në rrugën e duhur dhe së shpejti do të përballeni me ndryshime.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të dielën periudhë e tensionuar plot gracka. Një përmirësim do të jetë i dukshëm duke filluar nga pasditja. Priten pak pasiguri dhe nervozizëm. Për sa i përket punës, një ide e mirë duhet të ndahet me kolegët ose eprorët. Përpara se të mbyllni një marrëveshje, përpiquni të mendoni me kujdes.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

E diela juaj do të jetë ideale për të adresuar disa biseda ose për të pasur një takim interesant. Do të jeni të motivuar të jepni gjithçka dhe të thoni gjithçka që ju vjen në mendje. Për sa i përket punës vlerësoni me kujdes propozimet e reja sepse mund të keni shumë shpenzime.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të dielën një fundjavë e zjarrtë për dashurinë. Takime premtuese. Me një horoskop pozitiv mund të bëni zgjedhjen më të mirë. Kur vjen puna mos kërkoni gjithmonë vëmendje.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të dielën kështu që ditë, shmangni grindjet. Duke folur shumë mund t’ju vendosë në një situatë të pakëndshme. Kur vjen puna, duhet të tregoheni më të butë me kolegët.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të dielën dyshime të mëdha dashurie. Qëndroni larg polemikave. Për sa kohë që keni vullnet të mirë, do të mund të arrini rezultate të kënaqshme. Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të dielën, tregohuni të sinqertë duke folur për disa çështje djegëse. Dyshime të vogla me Peshqit dhe Dashin. Situata komplekse dhe nervoze. Sa i përket punës, ka pasur shumë shpenzime, por situata është duke u përmirësuar. Projektet e reja ju emocionojnë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të dielën fundjavë e favorshme për të dashuruarit dhe ata që duan të dashurohen. Do të jetë e lehtë të menaxhoni marrëdhënien romantike. Për sa i përket punës, ndryshoni strategjinë tuaj dhe do të fitoni, por përpiquni të ecni shpejt.

Author: jehona