Horoskopi, 15 Prill 2024

Dashi

Nëse nuk jeni të aftë për të mbajtur larg vrullin, shtysën tuaj të madhe, do të rrezikoni të bëni zgjedhje të rrezikshme dhe të nxituara. Mundohuni të mos e tundni shumë varkën, veçanërisht nëse keni të bëni me Peshoren, Gaforren ose Dashin. Irritimu rritet nëse disa përgjigje nuk mbërrijnë në punë.

Demi

Nesër do të jetë një ditë mjaft e mirë. Nuk doni më të prisni, ndaj nëse keni rreth jush njerëz proaktivë që ju dëgjojnë, keni dritën jeshile për nisma të reja dhe projekte të mëdha. Përndryshe do të dëshironi t’i jepni fund, të thoni “stop”. Mbi supet tuaja do të rëndojnë shumë përgjegjësi dhe ka pak miq dhe bashkëpunëtorë të gatshëm t’ju ndihmojnë ashtu siç dëshironi.

Binjakët

Këto janë ditë të dobishme për t’u sqaruar në dashuri. Ata që kanë pasur konflikte me partnerin/en do të mund të përballen me qetësi, ndërsa ata që po përjetojnë një histori të bukur dashurie do të mund të bëjnë plane të rëndësishme duke nisur nga qershori. Marsi në disonancë do të rrezikojë t’ju mbingarkojë dhe t’ju shkaktojë stres të ri.

Gaforrja

Këtë të hënë 15 prill, Hëna do të jetë në shenjë, ndërsa Dielli, Venusi dhe Mërkuri janë ende në kuadraturë. Të gjithë këta planetë disonantë prej ditësh po ju shkaktojnë një shqetësim të brendshëm, ndoshta për shkak të disa ndryshimeve të rëndësishme ose për shkak se nuk po merrni përgjigje. Prisni! Pjesa e dytë e muajit do të jetë më e mirë.

Luani

Duke filluar nga qershori do të mund të aspironi objektiva të suksesshëm dhe të rëndësishëm, në sajë të kalimit të ri të Jupiterit në shenjën e Binjakëve. Të gjitha vështirësitë që keni përjetuar deri tani kanë qenë përgatitore për një të ardhme më të mirë. Sigurisht që do t’ju duhet të punoni shumë, asgjë nuk do t’ju jepet for free. Është koha për të përjetuar dashurinë pa privime dhe kufij.

Virgjëresha

Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të jetë një ditë shumë interesante. Pas një marsi shumë të vështirë, më në fund po rifitoni pak më shumë qetësi. Mbi të gjitha, i keni idetë më të qarta se çfarë të bëni dhe nga fundi i prillit do të rikuperoni edhe më shumë vendosmërinë që ju karakterizon. Mos nënvlerësoni asnjë zgjedhje që bëni sepse mund të jetë për gjithë jetën.

Peshorja

Prej disa ditësh po përjetoni kaos të madh. Këto yje po shkaktojnë ndryshime të mëdha dhe nevojën për të harruar të kaluarën. jini të kujdesshëm kur lidheni me të tjerët, veçanërisht nëse keni nevojë të rikuperoni pak më shumë paqe mendore. Kini kujdes nëse dikush përpiqet t’ju bëjë të ndiheni fajtorë për diçka.

Akrepi

Nesër Hëna do të jetë në aspekt të mirë: mund të bëni kërkesa, të përjetoni momente të bukura në dashuri. Më në fund po gjeni dëshirën për t’i bërë gjërat përsëri, për t’u përfshirë. Nëse merrni propozime në prag të qershorit, duhet t’i shqyrtoni me kujdes dhe të mos përgjigjeni me nxitim. Nga fundi i prillit deri në fillim të majit do të ketë një provim ose test për të kaluar.

Shigjetari

Marsi kundër jush mund të nënkuptojë tensione të reja ose pak lodhje fizike. Mundohuni të çlironi shpirtin tuaj dhe përpiquni të zgjidhni vështirësitë personale që ju shqetësojnë prej një farë kohe. Kontraste të mëdha me Peshqit dhe Binjakët. Nëse ndiheni të shtrënguar ose të frenuar nga dikush, mund të bëheni edhe më intolerantë dhe rebelë.

Bricjapi

Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër Hëna do të jetë ende në aspektin e kundërt. Kjo do të thotë më shumë pritje rraskapitëse, nervozizëm, përplasje. Do të ishte koha të ndaleni dhe të analizoni se cilët janë miqtë mbi të cilët mund të mbështeteni dhe cilët janë armiqtë e fshehur. Mos u shqetësoni nëse duhet të kryeni shumë detyra.

Ujori

Është koha për t’u rikthyer në lojë në dashuri, për të rizgjuar ndjenjat. Ata që kanë përjetuar një periudhë konflikti, të rëndë nga pikëpamja emocionale, tani duhet të përpiqen të çlirohen nga ngarkesat dhe vështirësitë. Tani është e rëndësishme të vlerësoni me kujdes lajmet e punës. Favorizohen takime të reja.

Peshqit

Nesër Hëna do të jetë ende në një aspekt të favorshëm. Zonja e bardhë nxit një dëshirë të thellë për t’i dhënë fund disa marrëdhënieve dhe projekteve nga e kaluara. Tashmë duhet të keni lënë pas zhgënjimet dhe dhembjet e vjetra. Ndryshimet, propozimet, rolet e reja duhet të diskutohen tani, deri në fund të majit dhe jo më vonë. Në dashuri mbretëron qetësia.

 

Author: jehona