20.5 C
Tirana
Wednesday, February 28, 2024
Ballina KRONIKË

KRONIKË

Ilir Meta dhe Monika po ARRATlSEN? SHESlN 10 shtëpi dhe viIën me çmimin të FRlKSHËM

Me sa duket Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta janë duke bërë lëvizje mjaft të shpejta për zh dukjen e pasurisë së tyre. Makthi i Ilir...

Pesë arsyet pse nuk duhet të ngatërroheni me SHBA’në

Rënia e Bashkimit Sovjetik në fillim të viteve nëntëdhjetë, la Shtetet e Bashkuara si superfuqia e vetme në botë, dhe ajo kurrë nuk i...

Kush është Sedat Peker, bosi i mafias që ishte edhe në Kosovë dhe cilat janë akuzat e tij që kanë “trazuar” qeverinë e Turqisë?

Pretendimet e një bosi të mafias, Sedat Peker, për korrupsion midis zyrtarëve të lartë të Turqisë kanë trazuar politikën turke dhe po kërcënojnë imazhin...

Zbërthehen simbolet qe u gjeten në trupin e vajzës në Tiranë

Simbolet që u gjetën të pikturuar me lapustilë në trupin e 23 vjeçares Evgjeni Basho, janë të njëjta me ato të përdorura gjatë periudhës...

Depυtetja Shkοn Në Pαrlament Gjysmë E Zhνeshur, Ja Si Reagοjn Depυtetët…

Viti që po lëmë pas ka qenë i mbushur plot me ngjarje dhe zhvillime të forta. Një prej politikaneve që ka ndezur më së shumti...

Keni një makinë në shtëpi? Blendi Gonxhe del me paralajmërimin e fortë: Posedojmë ‘një listë të zezë’ të shkelësve, do fillojmë me …

Vetëm pak ditë më parë u miratua Kodi i Ri Rrugor, i cili tashmë parashikon se kolaudimi i automjeteve do të bëhet një herë...

Euronews vëmendje alpeve shqiptare, thirrje turistëve nga gjithë bota për t’i vizituar: Parajsë për adhuruesit e natyrës dhe aventurave (Video)

Gjigandi mediatik Euronews, në kanalin Travel i ka kushtuar një hapësirë të veçantë bukurive të alpeve shqiptare të cilat ngelen të jashtëzakonshme në madhështinë...

Për vajzat që kanë harruar se sa vlejnë me të vërtetë

E dashur, e di se sa e lodhur je! E shoh në sytë e tu. Mund të shoh si lotët janë shtuar. Mund të...

10 kuriozitete shkencore që ndoshta nuk i dinit për tradhëtinë

Jeta në çift mund të dhurojë momente të lumtura dhe qëndrueshmëri emocionale. Një marrëdhënie e rëndësishme mund gjithashtu të na dhurojë ndjenja të forta,...

A mund t’i besosh sërish një partneri që të ka tradhtuar një herë?

Ju keni shumë të drejtë të jeni mosbesues ndaj dikujt që ka tradhtuar një herëdhe ky reflektim edhe sipas një studimi të publikuar në...

Kjo është anija më e madhe në botë, e cila do lundrojë në 2022

Në vitin 2022 do jetë e përfunduar dhe gati për të funksionuar anija më e madhe në botë me përmasa 362.1024 metër e gjatë...

Kështu e shpjegonte Albert Einstein dashurinë

Në fund të viteve ‘80, Lieserl e bija e gjeniut të famshëm, Albert Einstein, i dhuroi Universitetit Hebraik plot 1,400 letra të shkruara nga...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...