10.5 C
Tirana
Monday, February 26, 2024
Ballina Kosova

Kosova

“Ballkani në rrezik për luftë”/ Ky është skenari që po përgatitë Serbia!

“Me agresionin rus në Ukrainë dhe me pozitën e rrezikshme të Serbisë në raport me agresionin, duke mos i aprovuar sanksionet e BE kundër...

Wesley Clark :-Padyshim që Kosova një ditë do të bëhet anëtare e NATO-s

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se Kosova duhet ta forcojë sovranitetin e saj dhe ta kontrollojë pjesën veriore.Sipas tij, përveç çështjes së...

Huliganizëm mes tifozerive në supesfidën kosovare. Një prej tifozëve të Ballkanit në gjendje kritike

Një ngjarje e shëmtuar ndodhi të dielën e djeshme, pak minuta para se të fillonte ndeshja derbi e javës së pestë në Superligë, mes...

Kurti ndihmë ekonomike për pensionistët, punëtorët dhe ata që kursejnë energjinë

“Të gjithë qytetarët që kursejnë energjinë elektrike do të subvencionohen nga Qeveria e Kosovës”-kështu tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të...

30 komando të Operacioneve Speciale i bashkohen KFOR-it në Kosovë

Një tjetër kontigjent me 30 efektivë shqiptarë nga Forca Tokësore dhe Batalioni Komando nga Regjimenti i Operacioneve Speciale do t'i bashkohet misionit të KFOR...

Kosovë – Serbi: A mund të përshkallëzohet sërish konflikti në rajon?

Nga Nemanja Rujevic Para takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel mediat serbe vazhdojnë t'i hedhin benzinë zjarrit në konfliktin për dokumentet e udhëtimit mes Kosovës e Serbisë....

Stoltenberg: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë nëse kërcënohet siguria në Kosovë

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg përsëriti sërish se KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë në çdo moment, nëse kërcënohet siguria në Kosovë. Në...

Kamionë pa targa dhe shoferë me maska në barrikadat në Kosovë, të kujt janë?!

Reagon Stoltenberg: KFOR-i është i gatshëm të ndërhyjë nëse kërcënohet siguria në Kosovë Në mesin e makinerive të rënda, me të cilat serbët në veri...

Sulmohet me armë patrulla e policisë kufitare në veri të Kosovës

Njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit (SPMK) Zubin Potok, është sulmuar me armë zjarri, ndërsa ka qenë duke vendosur një barkë...

Histori suksesi/ Qerim Mehmeti, “adoleshenti” llapjan që puneson mbi 80 punëtor.

Sapo i ka kapur 21 vjeç dhe z Mehemeti do të sfidonte moshën me arritjet e një biznesmeni tejet të suksesëshëm. Për cilindo do...

Osmani: SHBA siguron integritetin territorial të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe kryeministri Albin Kurti, thanë se gjatë vizitës së tyre në Shtetet e Bashkuara është rikonfirmuar mbështetja e Uashingtonit...

Reciprocitet: Albin Kurti njofton vendimin e ri lidhur me letërnjoftimet e lëshuara nga Serbia

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka paralajmëruar sot me anë të një videomesazhi edhe në gjuhën serbe, pajisjen e shtetasve të Kosovës me dokumentet...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...