10.5 C
Tirana
Monday, February 26, 2024
Ballina KORONAVIRUS

KORONAVIRUS

Covid/ Fauci: Varianti i ri po vjen.

Këshilltari mjekësor në largim i Shtëpisë së Bardhë mohon Presidentin Biden i cili tha se “pandemia ka mbaruar”. Ka shumë "pak gjasa" që Covid...

Covid/ Centaurus gati për të bërë mijëra infeksione, nga shtatori do të jetë dominues

Sipas ekspertëve, varianti i ri qe do të zëvendësojë “Omicron 5” duke u përhapur si zjarri falë shkallës së lartë të infektimit është Centaurus...

Covid/ Simptoma të Omicron, varianti që sot arrin 100%.

Evolucioni i simptomave që lidhen me variantet e reja ndiqet nga afër nga Britania e Madhe. Nëpërmjet aplikacionit “Zoe”, i drejtuar nga King's College...

“Nuk është vaksinimi”, Epidemiologu Alimehmeti tregon pse kemi shifra në rënie

Mjeku shqiptar Ilir Alimehmeti në një lidhje të drejtëpërdrejtë në Fax News ka folur për proçesin e vaksinimit masiv dhe pandeminë në vendin tonë. I...

Kur mund t’i kthehehemi normalitetit? Silva Bino jep lajmin e mirë, Besojmë se deri në fund të..

Ekspertja e te gjithe procesit te vaksinimit qe po kryhet ne vendin tone siguron qytetaret se vaksina Sinovac ka te dhena optimistee ne lidhje...

Pas Isli Islamit, infektohet me Covid edhe moderatorja Ori Nebiaj

Moderatorja e emisionit “Wake Up”, Ori Nebiaj është infektuar me Covid-19. Lajmi u bë i ditur nga kolegu i saj në emision, Isli Islami...

Këshilla e fundit e ekspertëve/ Pse tani duhet të mbajmë 2 maska kundër covid

Shprehja “vër maskën” tashmë po ndryshon në “vër maskat”. Zbulimi i varianteve shumë ngjitëse të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara i ka bërë ekspertët e...

E papritur në Serbi, qindra shqiptar shkojnë për të marrë vaksinën anti-COVID

Një numër i madh i shtetasve shqiptar të Kosovës po i drejtohen Bujanovës për të marrë vaksinën anti- COVID, raportojnë mediat serbe. Sipas raportit përgjithësisht...

Këto 3 ndryshime në gojë ju tregojnë nëse jeni të prekur me Covid-19

Trupi juaj mund t’ju tregojë shumë për shëndetin, veçanërisht për koronavirusin, i cili mund të prekë pjesë të ndryshme të trupit Covid mund të shfaqë...

E bujshme nga Rusia, vaksina e dytë kundër COVID-19 me efikasitet imunologjik në nivelin 100 %

Vaksina e dytë potenciale që në Rusi është në zhvillim e sipër kundër koronavirusit, “EpiVakKorona”, pretendohet se është 100 për qind me efikasitet ndaj...

Cilat medikamente ndihmojnë ndaj koronavirusit dhe cilat jo?(Faktet)

Çfarë ka efekt: Avigan – mund ta shkurtojë sëmu ndjen nga koronavirusi. Ky medikament japonez kundër gripit që përmban lëndën Favilavir fillimisht në Azi e...

Nese I keni keto shenja nuk do te thote qe jeni te infektuar. Por ja si ta kuptoni qe nuk jeni me covid

COVID-19 ka qenë gjithmonë e ndërlikuar për të identifikuar sepse simptomat mbivendosen lehtësisht me të ftohtin e zakonshëm, gripin dhe madje edhe alergjitë. Edhe...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...