“U bë drejtor pas fotos me Erion Fikun”, Julian Deda nuk e kursen Altin Bashën

Aktori i humorit, Julian Deda, ka dalë në mbrojtje të Kiço Londos, i cili u shkarkua nga detyra si drejtor i Teatrit Kombëtar Eksperimental. Deda e quan Altin Bashën, pasuesin e Londos, si servis dhe lëpirës.

Ndër të tjera, në postimin e bërë në ‘Facebook’, aktori i humorit shkruan se Kiço iu dha ko.rent mikrofoneve të protestës, ndërsa Altini bëri foto me Erjon Veliajn si dhe firmosi prishjen e Teatrit.

‘Ja pra more miq, si “shperblehet” puna dhe te qenit i drejte dhe profesionist ne rastin e Kiços dhe si shperblehet lepirja dhe servilizmi ne rastin e Altinit. Kiço iu dha korent mikrofoneve te protestes, ndersa Altini doli ne foto me Erion Fikun dhe firmosi prishjen e Teatrit.’

Kiço Londo është shkarkuar nga detyra e drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, ndërsa në vend të tij është emëruar Altin Basha, sipas vendimit të Këshillit të Ministrave i datës 2 dhjetor./korrieri.al

Author: admin