Saili Berisha nxjerr fotot! Tha se po shkon në SHBA për v aksinën, kapet “m at” nga shqiptarët Rama

Kryeministri Edi Rama lajmëroi pak ditë më parë se ishte nisur për në Amerikë për të negociuar për mbërritjen sa më shpejt të va ksinës anti-C ovid në Shqipëri.

Mirëpo, ish-kryeministri Berisha ka publikuar pak më parë fotot e Ramës duke bërë shopping në Amerikë, ndërsa më ironi shkruan “Ne New York prej pese ditesh per v aksinen tuaj por edhe per pak shopping per vete! Sb.”

Dje, është publikuar në rrjetet sociale dhe një tjetër foto e Ramës duke lëvizur në rrugë, në këmbë, dhe një foto me me priftin orthodoks grek Alexander Karloutsos. Sipas mediave afër PD që kanë publikuar foton, Rama nuk ka shkuar në Amerikë për va ksinën por për të lobuar që të takohet me presidentin e zgjedhur Joe Biden./korrieri.al

 

Author: admin