Pas kërcënimeve, Mirud flet për eksperiencën në ‘Festivalin e Këngës’: Do të vazhdoj të luftoj…

Këngëtari shqiptar Durim Morina i njohur me emrin artistik ‘Mirudi’ mori pjesë këtë vit në “Festivalin e Këngës” me këngën “Nëse vdes”.

Në natën e parë të festivalit ai u shfaq me një kostum të veçantë, duke marrë kritika dhe kërcënime, siç ka treguar artisti shqiptar me banim në Amerikë.

Një natë më parë gjithashtu Mirud, reagoi përsëri në llogarinë e tij në Instagram, teksa tregoi se si ndikoi kjo ekperiencë në jetën e tij.

Nëse Vdes” ka ndryshuar jetën time. Ju të gjithë keni ndryshuar jetën time. Më vjen shumë keq për ikonën Rosela Gjylbegu, Era Rusi, Inis Neziri dhe Xhesika Polo për mosrespektimin. Urime për fituesit dhe i uroj Anxhela Peristeri asgjë përveç gjërave të mahnitshme, sepse ajo dëshmoi se ishte një interpretuese e mahnitshme. Faleminderit secilit dhe secilit prej jush për dashurinë dhe mbështetjen. Faleminderit Almendës që punoi me mua për të sjellë një shfaqje të mahnitshme. Faleminderit të gjithë valltarëve të mi dhe drejtorit tim krijues. Përjetësisht jam mirënjohëse për secilin dhe secilin nga ju që gjetët kohë për të dëgjuar “Nëse Vdes” dhe për të më shkruar. Faleminderit për Antonio Arcos për veshjet e bukura. Faleminderit ekipit mahnitës që punoi për këngën me mua. Unë jam jashtëzakonisht mirënjohës për secilin prej jush. Kam ardhur ta bëj këtë shfaqje, sepse pjesa më e madhe e jetës sime u ndjeva e pa parë nga komuniteti shqiptar dhe erdha për të kryer një kauzë që e di se si ndihet. Të gjithë juve që ndiheni të paparë dhe të padëgjuar dua t’ju them se ju dëgjoj dhe jam këtu. Ju të gjithë keni mbështetjen time. Unë do të vazhdoj të luftoj për të gjithë ju, unë do të vazhdoj të luftoj për ne. Unë kurrë nuk do të kthehem në FIK por shpresoj që kjo përvojë t’i ketë dhënë dikujt kurajën të paraqitet dhe të vazhdojë të luftojë për atë që është e drejtë. Unë do të marr të gjitha kërcënimet dhe negativitetin për sa kohë që e di që të gjithë jeni të sigurt dhe ndryshimi po bëhet. Gjithmone dhe pergjithmone; MIRUD. ?????‍???? Unë kurrë nuk do të kthehem në FIK por shpresoj që kjo përvojë t’i ketë dhënë dikujt kurajën të paraqitet dhe të vazhdojë të luftojë për atë që është e drejtë. Unë do të marr të gjitha kërcënimet dhe negativitetin për sa kohë që e di që të gjithë jeni të sigurt dhe ndryshimi po bëhet. Gjithmone dhe pergjithmone”, shkroi Mirud.

https://www.instagram.com/p/CJKRnOkAEhp/?utm_source=ig_embed

Author: admin