Lajm i fundit/ Shqipëria do mbyllet në orën 20:00, dalin masat e reja kufiziuese

Ky vendim pritet që të konfirmohet, por deri më tani është bërë me dije se propozimi është shtruar edhe për shkak se te afrimit të festave të fundivitit dhe rrezikut që ekziston për mbushjen e bareve dhe restoranteve për të festuar

Keshtu Anëtarët e Komitetit Teknik kanë propozuar që të ulet ora policore dhe ne kete menyre vete anëtarët e Komitetit Teknik kanë propozuar mbyllja te behet jo me që nga ora 22:00, por ora policore të zbrësë në 20:00, duke mbyllur dy orë më herët Shqipërinë.

Megjithate ky vendim pritet që të konfirmohet, por deri më tani është bërë me dije se propozimi është shtruar edhe për shkak të afrimit të festave të fundivitit dhe rrezikut që ekziston për mbushjen e bareve dhe restorante për të festuar se bashku ne grupe.

Deri më tani, ora policore vazhdon te jetë nga 22:00 deri në 06:00. Komiteti Teknik, në daljen e fundit publike bëri me dije se kjo javë do të jetë përfundimtare për marrjen e masave të reja.
Mirepo nga ana tjetër, numri i të infektuarve sa vjen e rritet, duke shënuar sot 12 humbje jete dhe 879 raste të reja me Covid-19.

Author: admin