Kjo shenjë e horoskopit do të ketë një fillim të ri

Dashi
Nje kercenim ne ceshtjet shpirterore dhe te sigurise tuaj fizike ndodh ne diten e sotme. Ju duhet te merrni masa dhe te jeni te kujdesshem ne pyllin e jetes suaj

Demi
Nuk mund te ndryshoni rregullat e lojes sipas qejfit tuaj. Edhe nese e beni sot keni perballë nje mjeshtre te mbrojtjes se te drejtave qe do ju prishi planet

Binjaket
Si moter Binjake e Apollon sot Artemis ju mbron ne lidhje me shendetin dhe punen. Nuk duhet te beni levizje te pakujdesshme ne rruge dhe ne marredhenie me ata qe punoni

Gaforrja
Dy nga aleatet tuaj sot perballen me njeri tjetrin dhe ndihmesa ne fakt dobesohet ne drejtim te shenjes tuaj. Kjo do te thote qe do mbeteni disi jashte mbrojtjes

Luani
Sot dhe gjate fundjaves Artemis do mbrojë njerëzit e pafajshem ne shenjen tuaj qe mund te jene pjese e familjes tuaj. Pershire edhe kafshet apo shtepine ne fshat

Virgjeresha
Si mjeshtre te tokes dhe pjellorise do beheni sot nje me ndikimin e Artemis ne Akrep duke bere bashkepunime te rendesishme dhe aleanca te zgjuara

Peshorja
Nje ekuiliber i ri ne jeten tuaj shpirterore dhe materiale do vendoset kete fundjave duke i dhene me shume perparesi punve dhe njerëzve qe ju mbushin shpirterisht dhe jo qe shperdoroni shpirterisht

Akrepi
Sot Artemis ne shenjen tuaj i jep fund cdo parregullsie e pengese qe vijne nga persona qe kane si prioritet perparimin e tyre pa marre parasysh sigurine dhe ndjenjat tuaja

Shigjetari
Ju e keni shigjeten ne shpirt dhe harkun ne dore edhe kur nuk jeni ne dijeni. Por kjo fundjave do ju drejtoj drejt mposhtjes se paraziteve brenda vetes suaj

Bricjapi
Artemis sot ju mbron nese jeni nje mal nje lule apo nje qenush por mund t’ju demtojë nese jeni nje person me fiksime per te veshtiresuar jeten e te tjereve

Ujori
Drejtesia e te pafajshmeve mund te rrezojë sot ne syte tuaj piramidat e shkretetires njerezore qe mbrojne njerëzit qe mbajne pushtetet padrejtesisht. Ju do jeni fillimi i ri pas permbysjes se tyre

Peshqit
Duket sikur natyra tokesore nuk kuptohet sot nga ju megjithese henen e reflektoni ne menyren me te bukur dhe romantike. Por mund te humbni sot rrugen nese nuk ndiqni rrugetimin e henes ne te kundert te paqyrimit.

Author: admin