Kane mbetur edhe 20 dite nga viti 2020/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do te marr 1 surprize

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dhjetori shënon hapin e parë të ngjitjes suaj. Të qartë, të vendosur dhe të ashpër, nuk do të ketë pengesa që mund të mbajnë mbrapa qëllimet tuaja.Qielli po ndryshon dhe ju premton një fazë më lineare dhe të qetë, pa bërë kurrë zbritje në angazhim, i cili duhet të mbetet konstant. Për t’u përballur me intervista, teste, provime ose për të rinisur biznesin tuaj, njëzet ditët e para të muajit janë të shkëlqyera, karakterizohen nga përqendrimi, idetë e qarta dhe largpamësia e madhe.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Në qiellin tuaj kemi lexuar një nevojë të madhe për të riorganizuar, për të vendosur pika të reja fikse , për të rishikuar përparësitë tuaja dhe për të parë horizonte të reja.Përpjekja që do t’ju kërkohet për të përmbushur këto kërkesa ndoshta do të jetë paksa sfiduese , dhe disa prej jush mund të tundohen të heqin dorë, të fajësojnë botën e jashtme dhe të tërhiqen në vetvete.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Situata pozitive me siguri do të lindin nga i gjithë ky fermentim, por tani për tani do të jetë më mirë të mos ngutemi . Pak para Krishtlindjeve, Jupiteri dhe Saturni do të kalojnë tek Ujori, nuk premtojnë avantazhe për karrierën dhe paratë.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Ndoshta dhjetori nuk do të jetë bujar me ju, si me shumë të tjerë, por ndryshimet që do të ndodhin pak para Krishtlindjeve le të imagjinojmë se një fazë e re do të marrë formë për ju shumë shpejt.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Do të keni ide të qarta, do të keni përqendrim dhe aftësi në marrëdhënie dhe kjo mund t’ju lejojë të ndërtoni një rol të respektueshëm.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Do të keni ide të qarta, do të keni përqendrim dhe aftësi në marrëdhënie dhe kjo mund t’ju lejojë të ndërtoni një rol të respektueshëm.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Nëse doni të rindizni rolin tuaj, biznesin tuaj ose të zgjidhni problemet e mëparshme, mos i nënvlerësoni idetë tuaja që mund të jenë trampolina për sukseset tuaja të rradhës.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Mendoni, planifikoni, jini të matur: këto nuk janë kohë të përshtatshme për zgjedhje të nxituara dhe të menduara keq.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Mund të ketë pasur probleme në të kaluarën, por ju jeni marrë me to në mënyrë të shkëlqyeshme. Tani e keni shumë më të qartë se cili duhet të jetë qëllimi juaj, prandaj mos e humbni më nga sytë.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Ju do të përqendroheni në disa konflikte, duke shpresuar t’i zgjidhni ato sa më shpejt që të jetë e mundur, por kolegët tuaj mund të mos pajtohen shumë me ju. Ndoshta keni një moment të ekzagjeruar.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Për një pjesë të mirë të muajit do të qëndroni të palëkundur dhe të vendosur në postet luftarake ! Ju synoni të arrini qëllime të caktuara dhe do të përkushtoheni me gjithë forcën që keni, pa hezitim dhe pa vonesë.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Në përgjithësi, një muaj akoma pozitiv ju pret por për shkak të kontrastit të Mërkurit për pjesën e parë të muajit do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje gabimeve, mbikëqyrjeve, shpërqendrimeve që mund t’ju ndalojnë të arrini qetësinë që dëshironi

Author: admin