Kampioni shqiptar Jurgen Uldedaj mundi boksierin serb Bojan Cestic

Fitorja e 13 pa humbje e Jurgen Uldedaj.

Jurgen Uldedaj, sonte e mundi boksierin serb Bojan Cestic, nga Zvornik – Bosnje dhe Hercegovinë.

Kompioni i dyfishtë i botës, ne WBC dhe WBO, për të rinj deri në moshën 24 vjeç, Jurgen Uldedaj sonte e arriti fitoren e 13 pa humbje, në Magdenburg të Gjermanisë, në ndeshjen kualifikuese kundër boksierit me origjinë serbe Bojan Cestic, nga Zvornik i Bosnje dhe Hercegovines.

Boksieri shqiptar nga Lezha, Jurgen Uldedaj është i listuar ne grupin e 15 boksierve më të mirë në botë për peshën Cruiser./korrieri.al

 

Author: admin