Horoskopi për ditën e dielë, 20 dhjetor 2020

Dashi

Gjatë ditës së nesërme do të kaloni një pjesë të mirë të pasigurive tuaja. Megjithatë në vendin e punës nuk do arrini që të shpëtoni nga varësia e eprorit. Në fushën e ndjenjave, do të ndjeni nevojë për pavarësi dhe liri.

Demi

Do të përballeni me një sërë situatash me një forcë dhe vendosmëri të madhe. Në punë, yjet sugjerojnë që të mos bëni investime të mëdha. Sa i takon ndjenjave, do të shfaqni një sjellje e cila do të zhdukë çdo tension nga raporti në çift.

Binjakët

Do të jeni të mbushur me pasion, por duhet të shmangni shfaqjen e sjelljeve te tepruara. Në fushën ekonomike, nuk duhet të gaboni, ndaj mendohuni mirë para se të merrni vendime. Sa i takon ndjenjave, ka shumë mundësi që të përjetoni një periudhë krize.

Gaforrja

Do të shfaqni një intuitë të madhe. Ndër të tjera kujtesa do ju ndihmojë që të reagoni siç duhet. Në anën profesionale do të shfaqni një sjellje të pazakontë dhe ekstravagante. Ndërsa lidhur me ndjenjat, do të dini të vlerësoni më mirë, kapacitetet tuaja joshëse.

Luani

Do të jeni indiferent ndaj personave që nuk i kuptojnë nevojat tuaja. Nga ana profesionale, do te keni zhvillime të rëndësishme që do ju bëjnë euforik. Sa i takon ndjenjave, do të shfaqni një sjellje negative ndaj partnerit/es, prandaj duhet të keni kujdes.

Virgjëresha

Asgjë nuk do arrijë që t’iu kushtëzojë, do të dëgjoni këshillat e të tjerëve por do arrini që të mendoni më të mirën për veten. Në pjesën private do të keni një eksperiencë e cila do ju lejojë që të përmirësoni raportet ndërpersonale. Sa i takon ndjenjave, do të pëlqeni aventurën, por kujdes se mos rrezikoni.

Peshorja

Do t’iu duhet të dëgjoni këshillat e një personi shumë të rëndësishëm për ju dhe bëni mirë t’a degjoni. Në punë, do të keni mundësi të mira për të zgjidhur një situatë problematike. Në dashuri, duhet të tregoheni të kujdesshëm me mënyrën tuaj të reagimit.

Akrepi

Do të ndjeni një plogështi për shkak të një miqësie të vjetër dhe nuk do arrini që të kuptoni arsyen. Nga ana profesionale do të keni një sërë avantazhesh, lidhur me një nismë të re. Në fushën e ndjenjave, do të hapen para jush shumë horizonte.

Shigjetari

Gjatë ditës së nesërme yjet sugjerojnë që të vlerësoni në pavarësi të plotë të gjitha çështjet që ju shqetësojnë. Në punë do kërkoni çdo justifikim të mundshëm për të qëndruar vetëm. Po ashtu nuk do të keni dëshirë që të ekspozoheni shumë.

Bricjapi

Ambicia juaj profesionale do të jetë në maksimum. Në fushën e ndjenjave do të fitoni simpatinë e të njohurve por edhe të personave të tjerë. Një këshillë për ju: Mos e lini pas dore partnerin/en.

Ujori

Yjet ju këshillojnë që gjatë ditës së diele të limitoni dëshirën tuaj për pushtet, sidomos nga ana profesionale. Momentalisht është shumë e rëndësishme që t’iu jepni hapësirën e duhur dhe të tjerëve. Sa i takon ndjenjave ka shumë mundësi që partneri/ja t’iu bindë që të bëni diçka që ai/ajo dëshiron me ngulm.

Peshqit

Yjet sugjerojnë që të shmangni çdo sjellje konfliktuale, për shkak se nervozizmi i të premtes do të jetë kalimtar. Sa i takon punës, do t’iu duhet të sqaroni pozitën tuaj lidhur me një debat të fundit. Ndërsa sa i takon ndjenjave, nuk do pranoni ndikimin e personave të tjerë në lidhje./Tring.al

Author: admin