Fluturimet nga Britania për në Poloni ndërpriten të hënën në mbrëmje

Varshavë – Fluturimet nga Britania për në Poloni do të pezullohen duke filluar nga mesnata e së hënës për shkak të shqetësimeve rreth një lloji të ri të koronavirusit, tha një zëdhënës i qeverisë polake në Tëitter.

Kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi të shtunën se lloji i ri kishte çuar në numra në rritje të infeksioneve. Qeveria e tij shtrëngoi kufizimet e saj COVID-19 për Londrën dhe zonat përreth, dhe gjithashtu ktheu planet për të lehtësuar kufizimet gjatë periudhës së Krishtlindjes.

Vendet duke përfshirë Francën, Gjermaninë, Italinë, Hollandën, Belgjikën, El Salvadorin, Iranin dhe të tjerët kanë vendosur kufizime mbi udhëtarët britanikë dhe fluturimet në reagim të njoftimit të Johnson.

Author: admin