Donald Trump i shkruan Vjosa Osmanit

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump i ka dërguar një kartolinë presidentes së Kosovës në detyrë, Vjosa Osmani për ta uruar pwr festat e fundivitit.

Osmani përmes një postimi në Twitter e ka falënderuar Trumpin për urimin dhe i ka dërguar urime të gjithë amerikanëve duke i dëshiruar shëndet, prosperitet dhe Krishtlindje dhe fundvit të këndshëm.

‘Faleminderit për urimin zoti President, Donald Trump.

Unë i dëshiroj të gjithë amerikanëve shëndet, prosperitet dhe Krishtlindje dhe Vit të Ri të këndshëm.

Shpresoj që 2021 të jetë një pikë kthese pozitive në sfidat e përbashkëta me të cilat përballen shoqëritë tona’, ka shkruar Osmani.

https://twitter.com/VjosaOsmaniMP?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1340628488970264576%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.syri.net%2Fpolitike%2F391667%2Fdonald-trump-i-shkruan-vjosa-osmanit%2F

Author: admin