17.5 C
Tirana
Friday, February 23, 2024
Ballina SONDAZHE

SONDAZHE

Sondazhi i IDM/ Shqiptarët duan të largohen nga vendi. Korrupsioni rekord 83.1% !

Pasiguria, korrupsioni, niveli i papunësisë janë disa nga problemet të cilët detyrojnë shqiptarët që të largohen nga vendi. Një sondazh i publikuar nga Instituti...

Anketa/ Firence qyteti më i dashur…

Revista amerikane “Travel + Leisure” kreu një anketë mes përdoruesve të saj për të zhgjedhur qytetin më të bukur në Evropë.  Lexues nga çdo...

Anketa/ Shtohet pesimizmi, 42% nuk besojne tek antarësimi deri ne 2030

22 % e të anketuarëve  mendojnë se Shqipëria nuk do të bëhet kurrë pjesë e Unionit. Shqiptarët i shtuan dozat e pesimizmit për anëtarësim ne...

Memorandumi i Parisit/ Shqipëria me “Flamur të zi” për të 5-in vit radhazi

Memorandumi i Parisit (një mekanizëm që kryen inspektimet mbi standardet e anijeve në Evropë) e ka renditur Shqipërinë sërish, për të pestin vit radhazi...

Barometri i Ballkanit: 60% e shqiptarëve s’bëjnë dot 1 javë pushime këtë vit

Barometri i Ballkanit gjeti se 44% e të anketuarve në Shqipëri u ankuan se familjet e tyre nuk ishin në gjendje ta mbanin shtëpinë...

Jehona.Info/ Sondazhi: “Udhëheq” Feynord 57.14%

Feynord “KAMPION”… Kështu e kanë votuar sondazhin 189 votuesit pjesmarrës ! Nga ora 18:oo e datës 22 Maj, “Jehona.Info” zhvilloi sondazhin :  Cili ekip e...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...