20.5 C
Tirana
Wednesday, February 28, 2024
Ballina Rajoni

Rajoni

Bujqësi/ Maqedonia kaq pranë dhe sa shumë larg

Maqedonia e Veriut, dhuron  mjete për bujqësinë deri në 10 mijë euro Ikja e popullsisë, sidomos nga zonat rurale, është një fenomen i përhapur...

Humbasin shpresat, mbi 24 mijë viktima nga tërmeti

Numri i të vdekurve si pasojë e tërmeteve të së hënës në Turqi dhe Siri është rritur sërish në orët e fundit. Tashmë është...

Turqi/ Zbehen shpresat. Mbi 21 mijë numri i viktimave

Të paktën 21,719 njerëz kanë mbetur të vdekur në Turqi dhe Siri, si pasoje e tërmeteve të së hënës, duke tejkaluar një parashikim të...

Përse Lista Serbe u kthye në Kuvendin e Kosovës?

Pas dorëheqjes demonstrative të dhjetë deputetëve të Listës Serbe më 7 nëntor, asaj iu deshën 10 ditë për t’u kthyer në Kuvendin e Kosovës...

Serbia paguan bojkotin e serbëve në Kosovë

Serbët e veriut të Kosovës, të cilët kanë braktisur institucionet e Kosovës, vazhdojnë të nënshkruajnë kontratat e ofruara nga shteti i Serbisë. Në këto kontrata...

Greqi/ Tanket në rrugë, avionët në qiell…!

Greqia ka mbajtur, dje më 28 tetor, një paradë gjigante ushtarake në Selanik. Në 82-vjetorin e zmbrapsjes së Italisë fashiste, ushtria greke, mbushi sheshin në...

GREQI/ Moti i keq “bastis” Kretën

  Dëme të pariparueshme u shkaktuan në Kretë nga moti i keq vdekjeprurës i cili tani po shtrihet më në lindje, drejt Karpathos, Kasos, Rodos,...

BE presion për dialogun mes Kosovës e Serbisë

Bashkimi Europian po angazhohet për të çuar përpara të gjitha çështjet në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, sepse, siç komentoi edhe zëdhënësi për Çështje...

Greqia, subvencionon karburantin për qytetarët, përfitojnë edhe emigrantët shqiptarë

Janë miratuar ndryshimet ligjore në parlamentin grek, të cilat bëjnë të mundur subvencionim të çmimit të karburantit për çdo person që është rezident në...

Vuçiq, “non grata” në Kroaci. I ndalohet hyrja

Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, i është ndaluar hyrja sot në Kroaci. Ai kishte planifikuar të vizitonte privatisht dy qytete kroate, Jasenovac dhe Pakrac,...

“Turizëm për të gjithë”- Greqia iu jep para qytetarëve nga 150 Euro për të bërë pushime

Qeveria greke ka nisur aplikimin e një programi të ri për të ndihmuar qytetarët e saj për të bërë pushime vere gjatë këtij sezoni...

Greqi/ Rrëzohet avioni ukrainas, me lëndë eksplozive.

Një avion ukrainas është rrëzuar gjatë orëve të mbrëmjes në afërsi të Kavalas në Greqi. Avioni i mallrave tip Antonov ishte nisur nga Nishi...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...