20.5 C
Tirana
Wednesday, February 28, 2024
Ballina Lajmi/Fundit

Lajmi/Fundit

E kryer/Gjykata britanike: Azilkërkuesit për në Ruanda, edhe shqipëtarët të njëjtin fat

Gjykata e Lartë e Britanisë së Madhe e ka shpallur të ligjshëm sot, një plan të qeverisë për t’i dëbuar azilkërkuesit në shtetin afrikan...

Moti i keq godet vendin, shtrëngata shiu, rrufe dhe dallgë të larta

Vendi është përfshirë nga reshje shiu në zona të ndryshme të tij, ndërsa me kalimin e orëve gjatë ditës së sotme dhe të dielës...

“Katar 2022”/ Grabitet gazetarja, policia e pyet se çfarë dënimi kërkon për hajdutin.

Dominique Metzger, gazetares së kanalit të lajmeve 'TN' i kanë vjedhur portofolin  në Katar, teksa transmetonte drejtpërdrejt. - "Sapo më vodhën portofolin. Në një moment...

E fundit/ Rikthehet në qeli ish deputeti i PS, Alqi Bllako

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Alqi Bllako do të rikthehet në qeli. Bllako është paraqitur sot në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Aty është mbajtur...

Tanzani/ Rrëzohet në liqen avioni me 56 pasagjerë

Një aeroplan pasagjerësh nga Tanzania është përplasur në liqenin Viktoria teksa tentoi të ulej në qytetin buzë liqenit Bukoba. Fluturimi i Precision Air mbante...

Vlorë/ Stuhia ndalon anijet e vogla të dalin nga gjiri

Kapiteneria e Vlorës i ka ndaluar anijet e vogla dhe mjetet e tjera lundruese të dalin sot jashtë gjirit të Vlorës për shkak të...

Nga Konventa e Partisë së Lirisë(Lista e plotë)

Me 719 vota Ilir Meta zgjidhet kryetar i Partisë së Lirisë Po ashtu janë zgjedhur edhe 236 anëtarë të Komitetit Drejtues. Sekretarja për marrëdhëniet me publikun...

“Humbet” 30-vjeçari që s’mban mend emrin dhe shtëpinë! Kush e njeh të marri redaksinë në këtë nr: 0673560840

Në ambientet e Komisariatit të Policisë Durrës, ndodhet një person që nuk mban mend emrin dhe adresën e banimit, i cili është gjetur në...

E fundit/Agneli shkarkon Allegrin. Zidan i gatëshem

Lajm i bujshëm nga Italia, Andrea Agnelli ka vendosur që ta shkarkojë Massimiliano Allegrin pas eleminimit nga Liga e Kampionëve. Massimiliano Allegri është trajneri...

Lëkundje tërmeti në jugun e vendit. 3.8 ballë

Lëkundje sizmike janë ndjerë në Shqipëri pak minuta më parë. Një tërmet me magnitutë 3.8 ballë i shkallës Rihter ka goditur pasditen e sotme zonën...

Mëngjes i trishtë. Plagoset me armë, i zoti i një lokali në autostradën Laç- Fushë Krujë

I zoti i një lokali që ndodhet pranë autostradës Laç – Fushë Krujë është plagosur këtë mëngjes në rrethana ende tëpanjohura. Besim Zeneli, 60...

E radhës…/ Tjetër vrasje me armë zjarri në Vaun e Dejës .

Tmerr…,  tjetër vrasje Një 51 vjeçar është vrarë në orët e para të mëngjesit me armë zjarri në fshatin Shelqet të Vaut të Dejës. Sipas...
- Advertisment -

Most Read

MIMOZA ne muajin e MIMOZAVE (Poezi)

Poezi te perzgjedhura nga libri  "Nje grusht mall" te poetes Mimoza Selmani, perfaqesuar ne ANTOLOGJINE E POETEVE MBAREKOMBETAR PRAPË, KËSHTU DO ZGJIDHJA Nuk di në u...

Sondazhi i “pakenaqesise”: Korrupsioni dhe gjendja ekonomike janë arsyet kryesore

Nga MONITOR Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BEERZH) prezantoi në fund të muajit janar raportin vjetor të tranzicionit. Mes të tjerash, raporti vë në...

AFP: Akuzat për korrupsion ndaj kryeministrit Rama po tronditin Shqipërinë

Protesta masive e opozitës shqiptare është pasqyruar edhe nga agjencia e madhe ndërkombëtare, AFP. Gazetarja e kësaj agjencie, Sophie Wagner shkruan se ‘Akuzat për korrupsion...

Horoskopi, 21 shkurt 2024

Dashi Universi lë të kuptohet për përparim në një projekt të planifikuar prej kohësh, i cili është gati të marrë formën e tij përfundimtare. Kënaqësi...